Bratislava 4. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá bola podpredsedníčkou Národnej rady a podpredsedníčkou SaS na nedávnom sneme neobhájila svoju pozíciu vo vedení SaS a minulý týždeň dokonca republiková rada rozhodla o dočasnom pozastavení jej členstva v strane. Nová poslankyňa EP však začala svoje pôsobenie v Bruseli aktívne, bola zvolená za šéfku jedného z výborov a prichádza aj s rôznymi legislatívnymi iniciatívami. Najnovšie tvrdí, podľa vlastných skúseností, že nie vo všetkých krajinách EÚ sa vodiči správajú k cyklistom rovnako.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová

Nicholsonová uviedla, že cyklista na Slovensku by sa nemal cítiť menej bezpečne ako napríklad cyklista v Taliansku.

“Obrátila som sa na Európsku komisiu, či nevydá odporúčania podložené dátami, aké efektívne opatrenia by mali prijať členské štáty, aby zvýšili bezpečnosť cyklistov na cestách. Napríklad bezpečnú, 1,5 metrovú vzdialenosť pri predbiehaní cyklistov.”

Takéto opatrenie tu podľa liberálnej političky malo byt už dávno vrámci platného cestného zákona. “Jazdím na cestách doma aj v zahraničí a je obrovský rozdiel medzi tým, ako vás obiehajú a ako sa k vám celkovo správajú na cestách v Taliansku, Španielsku a na Slovensku.”

“Samozrejme, okrem zmeny zákona by pomohla aj osveta a tolerancia. A to ako zo strany vodičov, tak aj cyklistov,” podotkla poslankyňa EP Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj