Zurich 26. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Európska asociácia klubov (ECA) poslala Európskej futbalovej únii (UEFA) list, v ktorom uvádza, že až 232 klubov zo “starého kontinentu” odmieta možnosť zúčastniť sa na majstrovstvách sveta klubov v prípade, že turnaj rozšíria na 24 účastníkov. Tento model pred niekoľkými dňami v Miami načrtol prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa nemeckého periodika Süddeutsche Zeitung predstavitelia klubov odmietli plány FIFA. Ako uviedol uvedený zdroj, spoločný list podpísali prezidenti a viceprezidenti mnohých popredných európskych klubov vrátane Realu Madrid, FC Barcelona, Bayernu Mníchov, Juventusu Turín, Paríža St. Germain a Manchestru United.

“Jednoznačne sme proti akémukoľvek schváleniu reformy MS klubov a potvrdzujeme, že žiadny z členov ECA by sa nepredstavil na takomto turnaji. Žiadame FIFA, aby odložila akékoľvek rozhodnutie o tomto podujatí, kým sa primeraným spôsobom nevyriešia záujmy európskych klubov. Akákoľvek verzia MS klubov nie je pre európske kluby prijateľná vzhľadom na nahustený program súčasných súťaží a plán zápasov, ktorý je dohodnutý až do roku 2024,” uvádza sa v spoločnom stanovisku klubov.

Koncept s 24 účastníkmi na klubovom “mundiale” počíta so štvorročnou periodicitou, pričom FIFA by chcela úvodnú edíciu v tejto podobe zorganizovať od 17. júna do 4. júla 2021. Infantino pracuje na tomto projekte celé mesiace. Už dlhší čas má podporu ázijských a arabských investorov, ktorí sú ochotní klubom prispieť sumou približne 22 miliónov za ich účasť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj