Europoslanec Radačovský o „užitočných idi.t.ch vojny“

www.slovanskenoviny.sk/rss Bývalého sudcu a europoslanca Miroslava Radačovského, predsedu strany Slovenský Patriot zaujal výrok v poradí druhého na kandidátke... Príspevok Europoslanec Radačovský o „užitočných idi.t.ch vojny“ je zobrazený ako prvý na .

Europoslanec Radačovský o „užitočných idi.t.ch vojny“

www.slovanskenoviny.sk/rss

Bývalého sudcu a europoslanca Miroslava Radačovského, predsedu strany Slovenský Patriot zaujal výrok v poradí druhého na kandidátke Patriotov do eurovolieb, Michala Radačovského o „užitočných idiotoch vojny“ Na sociálnej sieti k tomu pomenovaniu pridal niekoľko postrehov.

„Po dvoch rokoch zabíjania sa dvoch slovanských národov, Ukrajincov a Rusov, sa silné štáty sveta, na čele s Čínou a Nemeckom, rozhodli na dni 15. a 16. júna 2024 zvolať do Švajčiarska mierovú konferenciu a rokovať o ukončení vojny na Ukrajine. Predstaviteľ Číny sa vyjadril, že rokovací stôl je jediným východiskom z ukrajinskej krízy a nemecký kancelár dodal, že je to spôsob, ako dosiahnuť spravodlivý mier.“ Uvádza do témy Miroslav Radačovský.

O „užitočných idiotoch nielen Kremľa“

„V Európskom parlamente aj v bruselskom časopise Politico každého, kto čo len použil pojem „prestať posielať zbrane na Ukrajinu a začať rokovať o podmienkach mieru, označili za špióna Ruska, plateného Putinom a dehonestovali výrazom „užitočný idiot Kremľa, Pansláv“ a pod. Zažil som to sám osobne a preto je na mieste otázka: Nazvete, páni z Bruselu, užitočnými idiotmi Kremľa a platenými špiónmi Moskvou a Putinom, aj vrcholných predstaviteľov Číny a nemeckého kancelára?“ Pýta sa celkom trefne europoslanec.

Užitoční idioti vojny

„Pokiaľ si niekto obosobuje právo dehonestovať iného výrazom „užitočný idiot Moskvy len preto, že presadzuje mierové riešenie, tak túto terminológiu prijímam. A preto oddnes všetkých, ktorí podporujú vojnu, zasielanie zbraní na Ukrajinu, vrátane niektorých našich europoslancov, opozičných politikov, aj ľudí, ktorí z neznalosti a absencie vlastného názoru podľahli jednostrannej propagande, budem nazývať „užitoční idioti vojny“. Rozhodol sa europoslanec radačovský.

Hovorí sa tomu „aký pán Boh pomáhaj, taký pán Boh zaplať!“.

„…Takýchto užitočných idiotov vojny, z ktorých sa poniektorí chvália diplomatickou kariérou, štúdiom na Oxforde a pobytom v štruktúrach NATO, je aj na Slovensku ešte dosť, ba poniektorí sa z nich uchádzajú v eurovoľbách o post europoslancov. A občania Slovenska sa musia rozhodnúť, či chcú, aby v europarlamente boli užitoční ľudia mieru a pokoja v Európe alebo užitoční idioti vojny.“ Posiela veľmi jasné posolstvo Slovensku europoslanec Miroslav Radačovský.

hlavnydennik.sk

Príspevok Europoslanec Radačovský o „užitočných idi.t.ch vojny“ je zobrazený ako prvý na .