EÚ predĺžila sankcie proti Rusku

Brusel 14. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)

Lídri na samite v Bruseli schválili politické rozhodnutie o predĺžení ekonomických sankcií proti Ruskej federácii na nasledujúcich šesť mesiacov kvôli “nulovému pokroku v plnení minských dohôd, uviedol šéf Európskej rady Donald Tusk

Na snímke Donald Tusk

Rozhodnutie: jednomyseľne predĺžila ekonomické sankcie proti Ruskej federácii s prihliadnutím na nulový pokrok pri plnení minských dohôd, uviedol na svojom Twitteri.

Decision: EU unanimously prolongs economic sanctions against Russia given zero progress in implementation of Minsk agreements.

— Donald Tusk (@eucopresident) 13. decembra 2018

už predtým spojila otázku predĺženia sankcií voči Ruskej federácii s plnením minských dohôd a každých šesť mesiacov si najskôr vypočuje správu Francúzska a Nemecka, následne politicky rozhoduje o predĺžení reštriktívnych opatrení na ďalších šesť mesiacov.

Rada 5. júla vydala rozhodnutie o predĺžení ekonomických sankcií proti Ruskej federácii o ďalších šesť mesiacov do 31. januára 2019. Opatrenia sú zamerané na finančné, energetický a obranný sektor, rovnako ako tovar dvojitého využitia. Prvýkrát boli sankcie zavedené 31. júla 2014 po dobu jedného roka a zosilnené v septembri 2014.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj