Vladivostok 13. júna 2019 (HSP/Foto:Screenshot You Tube)

To sú veci. Srbsko, ktoré sa orientuje na Rusko a snaží sa udržiavať s Moskvou čo najlepšie vzťahy, stále častejšie organizuje na vlastnom území spoločné vojenské cvičenia s jednotkami NATO a hlavne USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke japonské nármoníctvo

Na druhej strane, blízky americký priateľ a vojenský spojenec Japonsko, ktoré doposiaľ má teritoriálne nezhody s Ruskom kvôli Kurilským ostrovom, poslalo svoju vojenskú loď na spoločné cvičenia do ruského Vladivostoku. Ozaj čudné veci sa dejú na tomto svete…

Eskadrová mínonoska japonského vojenského námorníctva Suzunami zakotvila vo Vladivostoku. Prišla tam v rámci päťdňovej pracovnej návštevy a zúčastní sa na spoločných rusko-japonských námorných cvičeniach SAREX 2019 (Search and Rescue Exercise), hlavným bodom programu ktorých bude vyhľadávanie a záchrana lodí a ľudí na mori.

Posádku eskadrovej mínonosky japonského vojenského námorníctva Suzunami na čele s kapitánom Hitosiom Shimizuom vo vladivostokskom prístave privítali podľa ruskej tradície chlebom a soľou.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj