New York 13. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- New York State Sex Offender Registry)

Americký finančník Jeffrey Epstein obvinený zo zneužívania maloletých, ktorý spáchal vo väzení samovraždu, mal zneužívať maloleté osoby, ktoré mu sprostredkovala žena pôvodom zo Slovenska.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jeffrey Epstein

Médiá informovali, že francúzska ministerka pre rovnosť pohlaví žiada, aby francúzske orgány prešetrili Epsteinove väzby v krajine, pričom jednou z Epsteinových spolupracovníčok, ktorá mu údajne dodávala nové mladé dievčatá je žena pôvodom z Košíc, uvádza to televízia Joj.

Televízia uviedla, že okolo smrti známeho finančníka sa rozpútala debata o tom, že nemuselo ísť o samovraždu. Túto verziu spochybňuje aj administratíva prezidenta Trumpa. Záujem na jeho smrti a umlčaní mohli mať vplyvné osoby, ktoré boli spoločne s ním zapletené do pedofilného kartelu.

Médiá preto pripomínajú rozhovor s novinárom Philipom Weissom v časopise New York Magazine z roku 2007: “Pravidlá boli jednoduché. Povedz, že máš 18 rokov. Možno sa ťa bude dotýkať, ale hranice si stanovíš sama. Čím viac dovolíš, tým viac ti zaplatí. Niektorým dievčatám sa zážitok zapáčil, jedna povedala policajtom, že prišla na návštevu 50-krát, iné až niekoľko stokrát. Mali pritom sex s Epsteinom a Naďou M., vtedy 19-ročnou kráskou, o ktorej Epstein jednému z dievčat povedal, že to je jeho “sexuálny otrok”,  a že ju kúpil od jej rodičov v Juhoslávii.”

Spomínaná Naďa M. však mala podľa TV joj v jednom z rozhovorov uviesť, že pochádza z Košíc. Údajná modelka si ešte počas spolupráce s Epsteinom urobila pilotský kurz a v súčasnosti má firmu poskytujúcu poradenstvo pre letecké spoločnosti. V roku 2008 mala od úradov dostať imunitu v rámci jednej zo súdnych pedofilných káuz Jeffreyho Epsteina. Televízia sa s ňou pokúšala skontaktovať, no neúspešne.

Nejasnosti okolo dozorcu

Jeden z dvoch väzenských zamestnancov, ktorí dohliadali na amerického finančníka Jeffreyho Epsteina v tú noc, keď zrejme spáchal samovraždu, neabsolvoval výcvik na dozorcu. Informovala o tom v noci na utorok agentúra AP s odvolaním sa na osobu oboznámenú s pracovnými podmienkami Metropolitného nápravného centra v New Yorku

Epsteina, ktorý bol obvinený z pohlavného zneužívania maloletých, našli v nedeľu mŕtveho v cele newyorskej väznice, kde bol vo vyšetrovacej väzbe.

Podľa zmieneného zdroja jeden z dvoch ľudí, ktorí mali Epsteina v ten deň strážiť, nebol vycvičeným dozorcom, ale “náhradníkom”. AP konštatovala, že nie je jasné, o akého pracovníka šlo, ale pripomenula, že federálne väznice bojujúce s nedostatkom dozorcov s potrebným výcvikom sa uchyľujú k tomu, že na tieto pozície prijímajú rôzne typy zamestnancov vrátane administratívnych pracovníkov či učiteľov.

Americký minister spravodlivosti William Barr v pondelok uviedol, že vo väzení, kde zomrel cez víkend po zrejmej samovražde Epstein, boli “závažné nezrovnalosti”. Barr bol podľa vlastných slov nahnevaný, keď sa dozvedel, že personál väznice “nedokázal primerane zabezpečiť väzňa”.

Epsteina zatkli 6. júla a obvinili ho zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat.

Okolnosti jeho smrti už začal skúmať americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Barr okrem toho nariadil, aby prípad vyšetril aj generálny inšpektor ministerstva spravodlivosti.

V súvislosti s Epsteinovou smrťou sa objavili mnohé otázniky. Už 24. júla americké médiá totiž informovali, že Epstein sa možno pokúsil o samovraždu. Našli ho vtedy v jeho cele so zraneniami na krku, pričom bol len čiastočne pri vedomí. Mnohí sa preto pýtajú, ako si mohol tento prominent, zadržiavaný v prísne stráženej federálnej väznici v centre Manhattanu, po druhý raz siahnuť na život.

Podľa iného zdroja citovaného AP Epsteina pôvodne pre riziko samovraždy osobitne sledovali, ale neskôr ho z monitorovacieho programu vyradili. Nemenovaný zdroj z polície povedal pre denník New York Times, že dozorcovia nerobili v tú noc povinné kontroly Epsteina každých 30 minút a nezisťovali, či je väzeň v poriadku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj