Moskva 25. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Ministry of Defence of the Russian Federation)

Rusko vyhlásilo, že americké finančné sankcie nebudú mať žiadny vplyv na dodávku raketových systémov S400 Indii. Dnes sa prejednávajú alternatívne spôsoby transakcií vrátane tých v národných menách, píše The Economic Times

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Protilietadlový komplet S-400

Vysoko postavený ruský zamestnanec oznámil, že revolučný systém PRO, ktorý dokáže zničiť cieľ vzdialený 300 km, India dostať do októbra budúceho roka. Tiež dodal, že západné sankcie sa vôbec neprejavia na technických aspektoch obchodu.

Avšak americké sankcie, ktoré bránia finančným inštitúciám v obchode s ruskými vojenskými spoločnosťami, aj naďalej prekážajú platbám, pretože si niektoré banky neželajú zbytočne riskovať.

Moskva však tvrdí, že dolár sa nedá dnes považovať za univerzálnu menu, a že platiť sa dá cez iné kanály.

Nechápeme, ako sa môžu sankcie prejaviť na obchodnej zmluve. Hlavné je, aby čo možno najrýchlejšie začali fungovať systémy transakcií, aby sme dokázali splniť svoje zmluvné záväzky. Vytvárame systém pre peňažné transakcie . India a Rusko majú tiež stabilnú menu,poznamenal námestník riaditeľa Federálnej služby pre vojenskú technickú spoluprácu Anatolij Punčuk a dodal, že Dillí dostane ultramoderné systém v najbližšej dobe.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj