Bratislava 6. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Bývalý predseda vlády Mikuláš Dzurinda fandí Andrejovi Kiskovi v jeho začínajúcej straníckej politickej kariére, povedal to v rozhovore pre časopis .týždeň, v ktorom opísal aj súčasný stav Európskej únie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na archívnej snímke Mikuláš Dzurinda

Dzurinda odpovedal aj na otázky o údajnom rozmáhajúcom sa pravicovom extrémizme. Na príklad redaktora .týždňa, že Koltebovci pred voľbami do EP zverejnili video o migrácii “plné klamstiev” natočené v Bruseli, Dzurinda reagoval s tým, že problém nebezpečných štvrtí európskych metropol “nepodceňuje”.

Vyberám si, kde si pôjdem kúpiť kravatu alebo kedy a kde si pôjdem zabehať,” vysvetlil.

Následne expremiér upozornil, že určitý strach, alebo rešpekt pred štvrťami s vysokým počtom migrantov je opodstatnený.

Všetci predsa veľmi dobre vieme, aké teroristické činy sa odohrali v Bruseli a ďalších mestách. Násilie tu je. Niekde je viditeľnejšie, niekde zas menej. Ale ak sa budeme tváriť, že v Bruseli neexistujú tzv. no-go zóny, tak budeme smiešni. Nesmieme tieto problémy zahmlievať,” upozornil.

“Ten fenomén je silný a ľudia od európskych lídrov očakávajú, že sa k tomuto problému postavia čelom. Nesmieme byť homofóbni ani hlúpi, ale nemôžeme sa ani tváriť, že tieto problémy neexistujú. Pretože potom je tu Kotleba a všetci rozprávame, aký je blbec. Ale už si nepovieme, kde sme my, zodpovední, ktorí tieto problémy máme riešiť,” uviedol Dzurinda.

Na to redaktor Matúš Dávid prechádza k tvrdeniu, že EÚ sa stáva fackovacím panákom a mnohí neprávom tvrdia, že tu existuje diktát Bruselu. Na tvrdenie redaktora však Dzurinda uviedol príklad z praxe: “Opäť sme pri tej istej téme. Vezmite si napríklad povinné utečenecké kvóty… Koľko nás potrápili a akú hlúpu muníciu sme dali extrémistom, ktorí to používajú ako argumenty proti nám.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj