New Orleans 2. apríla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sophia Germer)

Vo veku 85 rokov zomrel džezový klavirista a pedagóg Ellis Marsalis Jr. Agentúru AP o tom informoval jeden z jeho synov, podľa ktorého džezový velikán podľahol zápalu pľúc spôsobenému koronavírusom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hudobník Ellis Marsalis

„Jeho úmrtie spôsobila pneumónia, no bola to pneumónia spôsobená COVID-19,“ povedal Ellis Marsalis III v telefonickom rozhovore. Jeho otec bol hospitalizovaný v Louisiane, ktorá patrí medzi pandémiou najviac zasiahnuté časti Spojených štátov.

„Ellis Marsalis bol legenda. Bol prototypom toho, čo máme na mysli, keď hovoríme o džeze z New Orleans. Bol učiteľ, otec a ikona – slová nedokážu opísať umenie, radosť a zázraky, ktoré ukázal svetu,“ uviedla vo vyhlásení starostka New Orleans LaToya Cantrell na adresu Marsalisa, ktorý v meste do decembra pravidelne vystupoval.

Marsalis sa narodil v New Orleans, na strednej škole hral na saxofón a kým nastúpil na Dillard University, začal hrať aj na klavír.

Jeho manželka Dolores zomrela v roku 2017. Marsalis po sebe zanechal synov Branforda, Wyntona, Ellisa III, Delfeaya, Mboyu a Jasona, z ktorých štyria sú hudobníci. Wynton je trubkár, Branford saxofonista, Delfeayo trombónista a Jason perkusionista.

Medzi známych džezových muzikantov, ktorí boli Marsalisovými žiakmi, patria napríklad Harry Connick Jr., Nicholas Payton, Terence Blanchard, Donald Harrison, Victor Goines či Reginald Veal.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.


Hlavným správam


zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.


O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.


Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj