Bratislava 10. októbra 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Pravdepodobne v reakcii na včerajšie virálne vyjadrenie poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Radačovského na svoju kolegyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú z SaS sa liberálna politička vyjadrila k ľuďom, ktorí nezdieľajú podobný názor ako ona. Pozrite si typický príklad povýšeneckého správania bratislavsko-bruselskej “elity”.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová

V stredu večer na Facebooku publikovala príspevok, ktorý adresovala svojim kritikom a ľuďom, ktorí si dovolia prezentovať iný názor ako má liberálna politička.

“Toto by som chcela odkázať všetkým zástancom stratených Kotlebovych poslancov v EP, ktorí primitívne hejtujú v mojich vláknach a potom čakajú na to, že ich zmažem: Vždy ma prekvapí, koľkým podivínom poskytuje FB ich päť minút slávy. Občas vás už dokážem identifikovať, aj keď kráčate oproti mne. Na ulici potichu šúchate nôžkami v bielych ponožkách v tichošľapkách a s ovisnutymi kútikmi vpíjate svoj nič nehovoriaci pohľad do šede prasklín slovenských ciest v malomestách.”

“Hejty spravidla zakričíte, až keď ste za rohom a potom utekáte do krčmy alebo do kostola pochváliť sa týmto hrdinstvom ako novou kérkou. Večer zaspávate pokojne, nič netušiac o vlastnej… nedokonalosti. Ráno vás opäť premkne frustrácia z vlastného života, lebo z okna vidíte úspešnejšieho suseda alebo šťastnejšiu susedu a tak väčšinu dňa klátite klávesnicu a snažíte sa nájsť vinníka za vlastné chyby. Bojujete za svojich hrdinov, ktorí vyzerajú takmer ako vy. Len škoda, že vám uniká, že oni nebojujú za vás. Možno raz sa svojím vzorom priblížite, čím vulgárnejšie hejtujete, tým ste k ním bližšie. Možno Vám stačí, že vás len pochvália.”

Títo ľudia, ktorých je podľa reakcii na sociálnej sieti pomerne dosť, podľa Nicholsonovej v prestávkach počas dňa, keď sa vzdialia od PC alebo im dôjde baterka alebo dáta na telefóne pokračujú opäť v “tichošľapkách”. “Nenápadné kroky v našich uliciach, hejty spoza rohu, občas nejaká dlažobná kocka do moslimky s kočíkom alebo kopanec do Filipínca a tak to ide dokola, deň čo deň, týždeň čo týždeň, mesiac za mesiacom a rok za rokom. Len občas zosmutniete, keď vám hejtovaný nedá ban. Nedám. Každým hejtom nám ukazujete hlbšie a hlbšie dno vášho sveta,” odkazuje neprajníkom Nicholsonová.

Jej reakcia prišla len niekoľko hodín po tom, čo europoslanec Miroslav Radačovský zverejnil celý prejav v EP, v ktorom nazval Nicholsonovú: “ty krávo nebeská” (viac v článku).

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj