Bratislava 25. januára 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Riešenie vzrastajúcich preferencií ĽS Naše Slovensko je v posledných rokoch vďačnou témou každého mediálneho vystúpenia politikov na Slovensku. Duo Hlina s Kollárom sa stavia do čelného šíku bojovníkov proti extrémizmu a fašizmu. Ako a proti čomu chce toto duo bojovať ukázali v plnej kráse v relácii „Ide o pravdu“?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Alojz Hlina a Boris Kollár

Moderátorka otvorila problém ĽSNS a poukázala na niektoré aktivity Kisku, PS/Spolu, a Hlinu ktorí organizovali protikotlebovské mítingy, čo očividne Hlinu upokojilo a získal pôdu pod nohami, lebo sa prestala preberať nepríjemné téma o spojenectve KDH a liberálnych extrémistov PS/Spolu. Otázka moderátorky znela: ako sa teda postaviť k ĽNS v kampani aj politicky?

Hlina na margo ĽSNS svojským spôsobom uviedol, že on sa naťahoval s ĽSNS už desať rokov, že on bol aj na konferencii ako s nimi bojovať, že už bol dvakrát kvôli kotlebovcom v CPZke, že on bude s nimi bojovať, či sa to niekomu páči alebo nie, že na fašizmus sa nezvyká, s fašizmom sa bojuje, pričom uviedol citát Churchilla, že „demokracia sa musí vedieť brániť“, že možno to niekto chce skúsiť na Ghándího, čupneme si a počkáme 30 rokov, on si myslí, že toto nie je cesta, že tak ako on bojoval s úžerníkmi, že on je konzistentný, že treba bojovať.  Nuž Hlina cielene zabúda na to, ako sa správal, keď sa dvakrát dostal do CPZky. Keď Hlina vyhlasuje, že ak ĽSNS sú bojovníci, tak sú nič iné, len presne to isté, čo sám Hlina, ktorý sa pasuje do role bojovníka, vraj proti fašizmu. Hlinovi treba konečne vysvetliť, čo je to fašizmus (v čase Mussoliniho smutná časť talianskej histórie) a čo obsahuje fašistická ideologická doktrína, lebo je zjavné, že o tom vie ešte menej, ako obsahujú manipulatívne a infantilné „definície“ wikipedie.  Je príznačné, že najviac o nejakom probléme verejne kričia tí krikľúni, ktorí vedia o tomto probléme najmenej, a ešte sú presvedčení, že takto zakryjú svoju vlastnú nevedomosť, ba dokonca, že iba oni zachránia Slovensko pred korporatívnym fašizmom, ktorý sami legalizovali a etablovali v spoločnosti po roku 1989.

Otázka potencionálneho víťazstva ĽSNS vo voľbách sa pravdepodobne nakoniec stane hlavnou témou volieb, ktoré majú v skutočnosti úplne iný zásadný význam a to civilizačný! Totiž v týchto voľbách sa hrá o budúci charakter ešte stále existujúcej civilizácie, ktorá s zrodila vďaka kresťanstvu, avšak oficiálne riadiace európske štruktúry tento základ systematicky odmietajú a vytláčajú na okraj (EU a všetky jej inštitúcie). Výsledkom je desaťročia prebiehajúci kolaps civilizácie, demografické vymieranie európskych národov, antropologická revolúcia presadzované cez zvrátené ideológie, riadená migrácia (katalyzátor rozvratu)…atď. Avšak slovenským voličom sa mediálne predkladá umelo vytvorený zástupný problém, ktorým je tentoraz ĽSNS a tzv. fašizmus, ktorý v skutočnosti nikto nikde nevidel okrem Talianska v ére Mussoliniho.

Nielen opozičné strany, stále hľadajú recept na narastajúce preferencie ĽSNS a je otázkou, ako dlho budú hrať pred voličmi primitívne divadlo zvané „opozícia – koalícia“? S tým súvisí aj „problém“ ako dokážu presvedčiť vlastných voličov (tieto imaginárne tábory), či prekonajú vzájomné, veľmi dobre hrané „antagonizmy“, a budú vedieť spolu vládnuť? Kollár vyjadril svoj názor na boj s fašizmom, že „samozrejme, že to je zlé… ja si myslím, že tieto politické strany robia veľkú chybu, že týmto spôsobom bojujú proti tomu fašizmu… v skutočnosti mu nahrávajú….uvediem príklad, teraz keď bol v tej Snine ten veľký konflikt, kotlebovci tam mali rezervovanú sálu… keby každý na nich kašľal, urobia si ten svoj míting, mesto ani nevie, že tam niekto bol. …došli niektoré opozičné strany, urobili míting vonku, samozrejme, keď to kotlebovci zistili vyšli von, urobili tiež míting von… celé mesto hore nohami…priniesli neprispôsobivých …z Jarovníc, no a výsledok ja vám poviem aký je výsledok polovička Sabinova máme tam známych priateľov …boli tam tak nahnevaní, čo sa tam udialo, poznali tých ľudí, ktorí prišli z …Jarovníc, tak povedali, že na just budú voliť Kotlebu,…to znamená že týmto spôsobom nie je správne bojovať proti Kotlebovi“.

Kollár s vážnou tvárou poukázal na to, že voličom je potrebné povedať, keď Kotleba uchopil moc na župe, a ako fungoval, (…) že tam začal robiť rodinkárstvo (spomenul manželku, bratov, kamošov), že robil netransparentné tendre, že predražil a navýšil rozpočet  že na konci odpredal za smiešne eurá drahú strojovú techniku, že rušil prvé slovenské gymnázium, že po ňom ostali neurobené cesty, no proste toto treba ukázať, že on dokázal na župe urobiť presne to, čo robí Fico v štáte, presne táto kleptokracia, toto rodinkárstvo, presne to, proti čomu bojujeme,… týmto spôsobom treba na to ísť. Zásadnou vecou podľa Kollára je, že prečo vzniká taká strana, ako ĽSNS? „Lebo to nie sú fašisti, získal dvesto tisíc ľudí, to nie sú fašisti na Slovensku, a teraz získa ešte viacej, a možno aj tieto voľby vyhrá, keď týmto spôsobom budeme pokračovať“. Povedal, že vodou na mlyn je „kočneriáda, to je tá štátna mafia, to je tá kleptokracia, to je to rozkrádanie štátu, to je  nevymožiteľnos­ť práva“, a preto ho volia. Treba túto vec odstrániť a Kotleba, podľa Kollára, stratí vodu na mlyn. Bude iste zaujímavé, ako na tieto slová Kollára zareagujú predstavitelia strany ĽS Naše Slovensko.

Usmievajúci sa Hlina, očividne spokojný s tým, ako sa debata vyvíja, začal s tým, že sme všetci vraj vedeli, ako to sa dialo v tej (BB) župe, ale že nezaberá, že sa to vraj určitým ľuďom sa to odráža ako od betónovej steny. Nuž, ak bol porušený zákon v BB župe, tak by mal Hlina s Kollárom utekať a podať trestné oznámenia. Hlina však začal o spojených nádobách (štandardná, neštandardná politika, rastie, nerastie), a že oni v štandardnej politike neodpovedali na otázky (ktovie aké?).

Potom prišli šokujúce slová Hlinu: „nezvládli sme to, narástlo to, že Kotleba nie je žiaden politický génius, keby tu nebol on, tak by tu bol „fero mrkvička“, ktorý postaví to isté.. tam ten trh, ten potenciál tu bol, otázka je aký bude veľký? Toto je tá kľúčová otázka. … u nás hrozí, že bude veľký, lebo tá naša  neschopnosť je obrovská, je enormná, a toho hrdinstva sme veľa nepojedli, …budeme tu hovoriť …čakať jak Ghándí, potom sa nám môže stať, že zistíme, že budeme prekvapení, takže ja hovorím, áno bude to tu, otázka stojí  aké silné to bude, ako s tým bojovať, niekto bude s tým bojovať tak, nikto tak, niečo s tým treba urobiť, (…) politická energia sa netratí, toto my robiť budeme…ja sa s tým nejakým spôsobom nezmierim… či s ním rozprávať(…)3.2. s ním (Kotlebom) idem do diskusie… som zvedavý, o čom bude…tiež ma zaujíma, ako budú riešiť…môžme skúsiť“.

Kto vie či si Hlina vo svojej oravskej jednoduchosti uvedomuje, čo svojim potencionálnym voličom povedal? Priznal sa verejne k tomu, že KDH spolu ostatnými bývalými koaličnými spolupáchateľmi v minulosti (ideologicky protikladné koalície), ale i dnes, totálne zlyhali pri riadení štátu, ktorý legálne rozobrali (rozkradli?) do základov. Výsledkom ich riadenia štátu je presne to, čo slovenské rodiny a dôchodcovia prežívajú už 30 rokov: morálna a sociálnoekonomická bieda, ktorá bude zavŕšená v ideologicky divokej koalícii boja proti fašizmu či novodobého národného frontu (ak vôbec budú niektorí v parlamente)  kultúrnym marxizmom v oblasti manželstva a rodiny. Nie malá časť voličov KDH to už po 30 rokoch konečne pochopila. Preto je pochopiteľný Hlinov strach z rastúcej veľkosti ĽSNS a najmä z vlastnej malosti, ktorý ho obchádza ako zlý sen. Toto si však privodil sám spolu s bývalým vedením KDH, na čelo ktorého ho zvolili na sneme. Tým zo snemu vyslali potencionálnym voličom KDH signál, ktorý vypovedá viac o nich samých, ako o Hlinovi. Posledný nech do hliny na hrobe KDH zapichne kríž, ktorý Hlina nosí vraj nosí v srdci.

René Balák

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj