Norwich 19. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Joe Giddens/PA via AP)

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda zažil v sobotu ideálny debut v Premier League. Jeho Norwich zvíťazil nad Bournemouthom 1:0, dvadsaťpäťročný stredopoliar nastúpil v základnej zostave a odohral 78 minút

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenský hráč Norwichu Ondrej Duda

Duda nebol ďaleko od gólu, keď sa v 30. minúte z druhej vlny pokúsil prelobovať vybehnutého brankára, jeho strelu však rukou vyrazil Steve Cook, ktorý za svoj „zákrok“ inkasoval červenú kartu. Následný pokutový kop premenil Teemu Pukki. „Som šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť, pretože to bol dôležitý zápas. Škoda len, že sme nepridali aj druhý gól, mohli sme definitívne zlomiť súpera. Dôležité je víťazstvo, takže mi nevadí, že sa mi nepodarilo skórovať,“ povedal Duda na oficiálnom webe Norwichu.

Do Anglicku putoval na hosťovanie z Herthy Berlín po tom, ako nedostával pod novým trénerom Jürgenom Klinsmannom dostatok príležitostí. V Norwichi strávi jarnú časť sezóny. „Zatiaľ sa mi ťažko porovnáva anglická a nemecká liga, odohral som iba jeden duel. Myslím si, že v Anglicku sa hrá rýchlejšie a taktickejšie,“ uviedol Duda.

Svojmu novému tímu sa bude snažiť pomôcť k udržaniu sa v najvyššej súťaži. „Kanárici“ sú poslední v ligovej tabuľke a za pásmom záchrany zaostávajú o šesť bodov. Pre Norwich je však pozitívne, že Duda zapadol a rozumel si s kolegami v útoku Pukkim, Emiom Buendiom či Toddom Cantwellom. „Sú to dobrí futbalisti a inteligentní hráči. Sú zvyknutí hrať na krátke prihrávky, takže sme si dokázali utvoriť dosť príležitostí. Bola smola, že sme dali iba jeden gól. Podali sme však dobrý výkon a máme na čom stavať,“ dodal Duda.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj