Druhé kolo voľby kandidátov na ústavných sudcov sa presúva. Poliačik: Žiadam čas 15.30, je Valentína, mám rezerváciu. Danko: Žartujete?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 14. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/Diana Černáková/HSP)

Poslanci parlamentu budú o kandidátoch na ústavných sudcov hlasovať až vo štvrtok o 17. hodine. Rozhodli o tom poslanci hlasovaním. Návrh podal koaličný poslanec Miroslav Číž (Smer-SD) za tri poslanecké kluby

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslanec Martin Poliačik (Progresívne Slovensko)

Podľa Číža treba totiž vytvoriť skutočne dobré podmienky na voľbu. Pôvodne mala byť voľba o 11. hodine.

“Keďže v koalícii potrebujeme viac priestoru na rokovania, dohodli sme sa, že posunieme hlasovanie na 17. hodinu,” vyhlásil poslanec Erik Tomáš (Smer-SD) ešte pred hlasovaním.

Parlamentný ústavnoprávny výbor vo štvrtok ráno prijal uznesenie, ktorým poslancom odporúča vykonať opakovanú voľbu verejne. Za toto uznesenie hlasovali aj poslankyňa Irén Sárközy (Most-Híd) a predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Poslanec Progresívneho Slovenska Martin Poliačik žiadal presunutie hlasovania na 15.30. Svoju požiadavku zdôvodnil Valentínom. “O 18.00 mám rezerváciu,” uviedol.

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) zostal po jeho vyjadrení v pomykove a nevedel ako reagovať. Keď pochopil, že Poliačik nežartuje odporúčil mu podať návrh v písomnej podobe. K tomu nakoniec nedošlo.

V utorkovom (12. 2.) prvom kole voľby poslanci nezvolili ani jedného kandidáta. Majú vybrať 18 kandidátov na ústavných sudcov a tých ponúknuť prezidentovi SR. Ten z nich má vymenovať deviatich, ktorí na 12 rokov zasadnú na Ústavný súd SR. Spolu je na ÚS SR 13 sudcov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj