Drogovému dílerovi z Banskej Štiavnice hrozí až 15-ročné väzenie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Banská Štiavnica 24. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/KR PZ Košice)

Trest odňatia slobody na desať až 15 rokov hrozí 33-ročnému mužovi z Banskej Štiavnice, ktorý u seba neoprávnene prechovával a aj predával pervitín. Polícia ho obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojej facebookovej stránke, muž si minimálne pol roka zaobstarával v Seredi pervitín. “Drogy neoprávnene prechovával u seba aj v mieste bydliska za účelom konzumácie, ako aj následného predaja ďalším osobám v meste Banská Štiavnica a okolí,” uvádza polícia.

V utorok (23. 4.) krátko po tom, ako vystúpil z autobusu, ho zadržali policajti kriminálnej polície zo Žiaru nad Hronom. Na základe výzvy dobrovoľne vydal vrecko s ružovou kryštalickou látkou. Expertíza potvrdila že, ide o pervitín a toto množstvo predstavuje minimálne 38 bežných dávok drogy.

“Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí desať až 15 rokov odňatia slobody,” dodáva polícia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj