Drgonec by povolil manželstvá homosexuálov, ale nesúhlasí s ich výchovou detí: Výchova detí v neštandardnom prostredí, to sa mi zdá príliš odvážne

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 23. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Kandidát na sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR Ján Drgonec ako ústavný sudca čelil nastraženej bombe v aute v čase, keď pripravoval ústavný nález k volebnému zákonu. Predpokladá, že za tým bol štátny aparát alebo niekto s väzbami naň

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kandidát na post ústavného sudcu Ján Drgonec

Drgonec to uviedol pri vypočúvaní v ústavnoprávnom parlamentnom výbore na otázku zástupcu prezidenta SR, ako by reagoval na politické tlaky. Podľa neho sa ale nedá predvídať reakcia na extrémne vypäté situácie, do ktorých sa môže ústavný sudca dostať.

Slovenská ústava podľa Drgonca nie je dokonalá. “Ústava vznikla značne narýchlo, lebo bolo potrebné nejakú ústavu mať. Vyjadruje isté nedokonalosti,” uviedol.

Drgonec by povolil manželstvá homosexuálov, avšak nesúhlasí s tým, aby tieto osoby vychovávali deti. “Výchova detí v neštandardnom prostredí, to sa mi zdá príliš odvážne, hoci možno som príliš skostnatený,” doplnil.

Za svoj celoživotný úspech považuje zostavenie publikácie Ústava Slovenskej republiky. Teória a prax.

Okrem publikačnej činnosti predstavil v rozprave svoje výsledky počas pôsobenia na ústavnom súde a pôsobenie na troch slovenských právnických fakultách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj