Dragnea označil slová prezidenta o predsedníctve v EÚ za vlastizradu

Bukurešť 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Líder rumunskej vládnucej strany Liviu Dragnea vyzval v nedeľu straníckeho kolegu, aby podal žalobu na prezidenta Klausa Iohannisa za vyhlásenie, že Rumunsko nie je pripravené ujať sa predsedníctva v Rade Európskej únie. Šéf Sociálnodemokratickej strany (PSD) Dragnea tvrdí, že prezident Iohannis sa dopustil vlastizrady, keď spochybnil pripravenosť krajiny na predsedníctvo začínajúce sa 1. januára 2019

Na snímke Liviu Dragnea

Dragnea počas 90-minútového prejavu na straníckej schôdzke tiež požiadal vládu, aby udelila amnestiu “tisícom ľudí”, ktorí podľa neho skončili neoprávnene vo väzení v dôsledku konania protikorupčnej prokuratúry.

Dragnea je všeobecne považovaný za politika, ktorý vedie rumunskú vládu, hoci sám nemôže byť jej predsedom, pretože ho v roku 2016 odsúdili za volebnú manipuláciu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj