Washington 8. novembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Nam Y. Huh)

Tisíce obyvateľov Spojených štátov v piatok krátko po piatej ráno zobudili SMS správy s textom, ktorému vôbec nerozumeli. Mnohí dostali správu od človeka, ktorého predtým dlhé mesiace nevideli, prípadne už ani nie je na svete

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako píše agentúra The Associated Press (AP), za zmätočnú situáciu po niekoľkých hodinách prijala zodpovednosť telekomunikačná spoločnosť Syniverse, ktorá priznala, že omylom rozoslala až 170-tisíc takýchto správ a všetkým zákazníkom sa ospravedlňuje.

Spoločnosť vysvetľuje, že jeden z jej serverov vo februári zlyhal a neodoslal veľké množstvo správ. Odoslal ich až teraz, keď sa technikom podarilo server reaktivovať. Keďže deň, keď server zlyhal, bol 14. február, mnoho zo správ, ktoré prišli zákazníkom s takmer deväťmesačným meškaním, sa týkalo Sviatku svätého Valentína.

Špeciálnu príchuť to malo napríklad pre 25-ročnú Marissu Figueru z Turlocku v Kalifornii a 22-ročného Josepha Gomeza, ktorí sa medzičasom rozišli a majú spolu veľmi zlý vzťah. Figuere o pol šiestej ráno zablikala správa, že jej bývalý priateľ je už na ceste k nej a môže objednávať taxík.

Aj Gomezovi, ktorý sa pred pár mesiacmi presťahoval do Washingtonu, prišla od Figuery zaľúbená správa. Obom trvalo takmer hodinu, kým si „incident“ navzájom vysvetlili a opäť prestali komunikovať.

Ešte nepríjemnejšie skoré ráno zažila 28-ročná Stephanie Bovee z Portlandu v Oregone, ktorej krátko po piatej zablikala správa jednoduchého znenia „omg“ od tehotnej sestry, ktorú večer previezli do pôrodnice. Okamžite si pomyslela, že sa počas pôrodu prihodilo niečo strašné a zalarmovala celú rodinu. K všeobecnej hystérii prispelo i to, že šťastnej mamičke ani jej manželovi sa nadránom nikomu nedarilo dovolať, a obaja si zapli telefóny až po troch hodinách.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj