Dolný Kubín 28. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Dolnokubínski mestskí poslanci rozhodli o rozdelení dotačných finančných prostriedkov na činnosť pre 35 združení a 58 projektov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Martin Buzna. Na dotácie má radnica v rozpočte na tento rok vyčlenených 168 547 eur. Z tejto sumy môže 16-tisíc eur počas roka rozdeliť primátor mesta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Z rozpočtu mesta na činnosť organizáciám sídliacim v Dolnom Kubíne rozdelili viac ako 100-tisíc eur. „Najvyššiu dotáciu 25-tisíc eur získal Mestsky futbalový klub Dolný Kubín. Za ním nasleduje Mestsky hokejový klub Dolný Kubín, ktorému poslanci schválili 17-tisíc eur. Trojicu uzatvára florbalový klub Žatva 90 Dolný Kubín, ktorý dostal 5 700 eur,“ priblížil rozdelenie dotácií Buzna.

Oproti vlaňajšku je dotačný balík bohatší o 15-tisíc eur. „Podporou kvalitných projektov a organizácií umožníme ďalej sa rozvíjať talentovaným a úspešným športovcom, ktorí reprezentujú naše mesto na Slovensku a vo svete, ale zároveň podporíme aj kultúrne a sociálne aktivity v meste. Teší ma, že sa nám vďaka navýšenému celkovému balíku peňazí na dotácie podarí pomôcť omnoho viac projektom a organizáciám ako v predchádzajúcich rokoch,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Komisia školstva, mládeže a športu a Komisia kultúry, regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a služieb navrhli schváliť dotácie 43 projektom v oblastiach športu, kultúry a voľného času detí a mládeže v celkovej výške 28 842 eur. Najvyššiu sumu 1 200 eur pritom dostal projekt IV. etapy rekonštrukcie umelej lezeckej steny a tiež úspešný projekt silovo-kondičnej súťaže King of the North.

„Aj tento rok sa vďaka zvýšenému finančnému balíku mohlo rozdeliť viac peňazí na rôznorodé podujatia v oblasti kultúry a športu. Napríklad podujatie Ekotradície, kde sa budú vyzdobovať vianočné stromčeky v kvetináčoch či v oblasti kultúry tradičné a populárne festivaly ako napríklad Folklórny Kubín, Mierový pochod po stopách Spitzovcov a jubilejný 20. ročník festivalu Florinova jar,“ vysvetlil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

V sociálnej a zdravotníckej oblasti navrhla pracovná komisia sociálnych vecí a zdravotníctva podporiť 15 projektov za viac ako 11-tisíc eur. „Mestskí poslanci tiež schválili podporu mladej talentovanej tenistke Romane Tarajovej poskytnutím mimoriadnej dotácie v sume 500 eur pre ARDES s. r. o. na realizáciu projektov a aktivít talentovanej mládeže,“ dodal dolnokubínsky hovorca.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj