Taiwan 12. augusta 2019 (HSP/Foto:Wikimedia)

Podľa všetkého 28-ročná žena, identifikovaná iba ako pani He, vytrhávala burinu z hrobu pozostalých, keď jej hmyz vletel do jej očí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Halictidae

Pri hmyze sa jednalo o takzvané potné včely, tiež známe ako Halictidae, ktoré sú priťahované vôňou potu a niekedy sa zahniezdia aj v ľudskom tele. Štúdia americkej Kansas Entomological Society dokázala, že tento druh včiel pije aj ľudské slzy, a to pre ich vysoký obsah bielkovín. Pacientka, pani He, navštívila rodinný hrob v rámci každoročného tradičného čínskeho festivalu zametania hrobiek Qing Ming , ktorý je tradične známy ozdobovaním hrobov blízkych.

Ako povedala neskôr novinárom, keď jej do očí zavial vietor, predpokladala, že to bola iba špina, ktorá sa jej pomocou vetra dostala do oka.

Keď však boli aj o niekoľko hodín neskôr jej oči ešte stále opuchnuté a boleli, vyhľadala lekársku pomoc v nemocnici na južnom Taiwane.

„Nemohla úplne zavrieť oči. Pozrel som sa do medzery pomocou mikroskopu a zbadal som niečo čierne, čo vyzeralo ako noha hmyzu,“ povedal pre BBC doktor Hong Chi Ting, očný lekár v nemocnici.

Doktor Hong z Univerzitnej nemocnice vo Fooyine uviedol, že bol „šokovaný“, keď vytiahol hmyz z oka, pretože je to zatiaľ prvý známy prípad na ostrove Taiwan.

Pani He bola po zákroku prepustená a očakáva sa, že sa z najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro úplne zotaví.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj