Prešov 12. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Wikipedia)

Takmer 8 500 dobrovoľníkov z Prešovského kraja prišlo pomáhať mimovládnym organizáciám, školám a iným subjektom počas doterajších 11 ročníkov Dní aktívneho dobrovoľníctva (DAD)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke centrum mesta Prešov

Odpracovali spolu vyše 30 700 dobrovoľníckych hodín. Ďalšie môžu pridať na v poradí 12. ročníku aktivity, ktorú každoročne realizuje občianskej združenie Prešovské dobrovoľnícke centrum. Tento ročník podujatia sa v Prešovskom kraji uskutoční od pondelka 16. do nedele 22. septembra.

Ako agentúru SITA informovala predsedníčka PDC Juliana Hajduková, centrum aj tento rok vyzýva na spoluprácu organizácie, školy, dobrovoľníkov a partnerov, aby pripravili a realizovali aktivitu v prospech svojho okolia, komunity, skupiny, či svojej organizácie. Zapojiť sa do DAD 2019 je možné vyplnenou návratkou na linku. „Vyplnením návratky sa zapojíte do DAD 2019 ako organizátor vlastnej akcie, ktorú pripravíte a kde sa vám zídu dobrovoľníci. Ďalšie informácie o forme našej pomoci dostanete obratom,“ uviedla koordinátorka akcie Ivana Vojtašeková s tým, že návratku treba vyplniť najneskôr do 30.augusta do 18:00. Ponuky budú zverejňované priebežne na stránke www.dobrovolnictvopo.sk.

Ako pripomenula Hajduková, v minulom roku pripravilo 30 organizácií v Prešovskom kraji viac ako 40 dobrovoľníckych ponúk rôzneho typu. Na výzvu reagovalo 1157 dobrovoľníkov, ktorí spolu odpracovali viac ako 4700 hodín. „Títo dobrovoľníci venovali spoločnosti prácu v hodnote takmer 13-tisíc eur,“ dodala Hajduková.

Týždeň dobrovoľníctva je podujatie realizované v rámci národnej kampane na celom Slovensku a projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež 2014 – 2020, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj