Banská Bystrica 19. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Mestskú knižnicu Michala Chrásteka v Žiari nad Hronom čaká rekonštrukcia, súčasťou ktorej bude aj vybudovanie bezbariérového prístupu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Mesto získalo na obnovu knižnice dotáciu170-tisíc eur, vďaka ktorej sa priamo ku knihám dostanú aj imobilní čitatelia. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahnu 253 440 eur.

“V rámci rekonštrukcie sa počíta s viacerými prácami, ktoré súvisia so zateplením obvodového plášťa a strešnej konštrukcie budovy. Vymeníme okná a vstupné dvere. Pred vstupom do objektu vznikne nové schodisko a nová rampa, ktorá bude slúžiť imobilným ľuďom, prípadne mamičkám s kočíkmi,” konkretizoval primátor Peter Antal s tým, že tieto práce nie sú predmetom dotácie a samospráva ich uhradí z rozpočtu mesta.

Do budovy hronskožiarskej knižnice vedú pomerne šikmé schody, čím sa knižnica stáva pre vozičkárov neprístupná. Na túto skutočnosť sa už dlhodobo sťažovali čitatelia a upozornila na to aj mestská poslankyňa Veronika Balážová s tým, že by sa to malo čo najrýchlejšie vyriešiť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj