Ankara 12. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexander Vilf)

Do Turecka dorazila prvá časť komponentov protilietadlových raketových systémov S-400. Dnes o tom informovalo turecké ministerstvo obrany

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke protilietadlový systém S-400 Triumf

“Prvá časť ruského protiraketového systému S-400 dorazila dnes na leteckú základňu Mürted Air Base (pozn. predtým Akinci Air Base) pri Ankare,” uvádza tlačová správa.

Nákup najnovších ruských systémov protivzdušnej obrany vyvolal medzinárodný škandál. Spojené štáty požadovali, aby dohoda bola zrušená a Turecko kúpilo americké komplexy Patriot.

V prípade odmietnutia Washington nevylúčil možnosť meškania alebo zrušenia predaja najnovších stíhacích lietadiel F-35, ale Turecko ústupky odmietlo.

S-400 Triumph je moderný diaľkový protilietadlový raketový systém, určený na likvidáciu lietadiel a rakiet. Môže byť tiež použitý proti pozemným cieľom. Jeho dosah je 400 kilometrov, dokáže zničiť ciele v nadmorskej výške až 30 kilometrov.

Turecko sa stalo treťou krajinou po Bielorusku a Číne, kam Moskva dodáva Triumfy. Čoskoro sa k nim pravdepodobne pridá India.

Predtým turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odhalil, za akých okolností bude Turecko používať raketové systémy S-400.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj