Bratislava 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pribudne v novom školskom roku takmer 4000 prvákov. TASR o tom informoval samosprávny kraj s tým, že počas letných prázdnin sa snažil zrekonštruovať čo najviac škôl. Prioritou pre kraj v oblasti vzdelávania zostáva jeho inovácia či podpora projektových a eko aktivít škôl

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V novom školskom roku ponúkajú školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK 21 nových odborov. Napríklad študijný odbor ochrana osôb a majetku v Strednej odbornej školy agrotechnickej J. A. Gagarina v Bernolákove, ktorá je organizačnou zložkou Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji, študijný odbor informačné a sieťové technológie na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Hálovej v Bratislave a v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Karola Adlera v Bratislave. Taktiež študijný odbor dizajn interiéru na Spojenej škole na Tokajíckej ulici v Bratislave.

Štyri gymnáziá BSK rozšírili svoju ponuku o bilingválne triedy, do ktorých sa oproti minulému roku prihlásilo až o 93 percent viac žiakov. Spolu tak má samosprávny kraj sedem bilingválnych gymnázií – päť anglických a dve ruské. „Nárast záujmu na školách v BSK bol zaznamenaný na gymnáziách aj odborných školách, ako napríklad na Strednej zdravotníckej škole na Strečnianskej v Bratislave, ktorá sa rozšírila o odbory ako praktická sestra, asistent výživy či masér,“ spresnil BSK.

V Malinove od nového školského roku vznikne spojená škola s dvoma organizačnými zložkami, a to základná škola a Stredná odborná škola záhradnícka. Hlavným cieľom vytvorenia spojenej školy je podľa BSK zachovanie odborného vzdelávania a zlepšovanie podmienok pre žiakov, pretože v obci Malinovo sa poskytoval doteraz iba 1. až 4. ročník základnej školy. Škola v Malinove tak bude mať v novom školskom roku plnohodnotnú dvojstupňovú základnú školu.

BSK má v zriaďovateľskej pôsobnosti 54 stredných škôl, v ktorých zamestnáva viac ako 2000 učiteľov. Kraj tvrdí, že sa ich snaží motivovať nielen prostredníctvom finančných príplatkov, ale aj preplácaním vzdelávania. BSK však naďalej hľadá nových ľudí do pedagogického kolektívu na stredných školách.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj