Humenné 11. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Zimný štadión v Humennom prešiel v letných mesiacoch rekonštrukciou a od novej sezóny bude opäť slúžiť hokejistom. V meste pritom vznikol nový hokejový klub HC 19 Humenné

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval Peter Ždiňák, poverený riaditeľ Správy rekreačných a športových zariadení mesta Humenné (SRaŠZ), pod ktorú spadá aj správa zimného štadióna, zrekonštruovať sa podarilo chladenie a chladiacu vežu, sociálne zariadenia spolu s ústredným kúrením a tepelnou reguláciou. Celú prevádzkovú budovu vymaľovali a vymenili aj sklá po obvode zimného štadióna. Opravili aj svietidlá nielen nad ľadovou plochou, ale tiež v chodbe po obvode štadióna. „Všetky práce stáli zhruba 60-tisíc eur, niektoré veci sme robili aj svojpomocne,“ uviedol pre agentúru SITA Ždiňák. Na štadióne pribudli tiež nové ochranné siete, ale aj moderná elektrická rolba, vďaka ktorej získa ľad lepšiu kvalitu. Rolbu dodal klubu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v rámci prenájmu. Môžu ju využívať 60 mesiacov. Na tento čas sa vzťahuje záručný servis rolby zdarma. Po uplynutí tejto lehoty a splatení prenájmu, bude možné rolbu od SZĽH odkúpiť za jedno euro,“ vysvetlil Ždiňák.

Najväčšou novinkou je vznik nového humenského hokejového klubu HC 19 Humenné. Jeho predsedom je Peter Ždiňák, podpredsedom Mikuláš Koščo a ďalšími členmi sú Peter Mižák a poslanec mestského zastupiteľstva Tomáš Šudík. V tejto sezóne bude hrať klub 2. hokejovú ligu. Hokejový tím povedie aj naďalej trénerská dvojica Milan Staš a Rudolf Jurčenko. „Čo sa týka kádra, ešte stále ho skladáme. Tréneri dali šancu domácim hráčom, ale mužstvo posilnia aj hráči z Prešova, Michaloviec a Košíc. Jednotlivé mená sa fanúšikovia dozvedia už čoskoro,“ dodal Ždiňák. Prvý domáci zápas odohrá nový klub 21. septembra na vynovenom humenskom zimnom štadióne proti HC Rebellion Gelnica.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj