Do Kosova dopravili americké obrnené vozidlá pre zakázanú „kosovskú armádu“: Jej vytvorenie by parlament mal oznámiť už dnes

Priština 14. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Do Kosova dopravili 24 amerických obrnených vozidiel HMMWV (The High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle). Ako uvádzajú viaceré balkánske médiá, sú určené pre kosovskú armádu

Ilustračné foto

Jej vytvorenie je síce zakázané v súlade s rezolúciou 1244 Rady bezpečnosti OSN, ale kosovské vedenie ju aj napriek tomu mieni vytvoriť. Ako uvádza televízna stanica PTK2 v Prištine, parlament vytvorenie armády oznámi už dnes.

Balkánske médiá pripomínajú, že v júli tohto roka vláda samozvaného Kosova podpísala zmluvu o nákupe 51 kusov amerických obrnených vozidiel HMMWV (The High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle).

Ceremoniál odovzdania prvých obrnených vozidiel sa uskutoční v najbližších dňoch v areáli kasární Síl bezpečnosti Kosova za prítomnosti kosovského vedenia a predstaviteľov americkej ambasády v Kosove.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj