Do košickej Mestskej krytej plavárne smerujú investície vo výške takmer 350 tisíc eur

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Košice 10. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Košická Mestská krytá plaváreň ukončila proces verejného obstarávania na dodávateľa garantovanej energetickej služby – GES. Uviedol to v stredu na tlačovej besede starosta mestskej časti Staré Mesto Igor Petrovčik s tým, že celý projekt je obstarávaný za 342 069 eur. Dodávateľom týchto služieb bude spoločnosť Amper Savings

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prehliadka technického stavu Mestskej krytej plavárne (na snímke) v Košiciach

„Investícia bude uhradená dodávateľom GES a jej splatenie bude z garantovanej ročnej úspory vo výške 51 509 eur bez DPH. K splateniu investície z úspor dôjde zhruba do 7 rokov. Ďalšie obdobie troch rokov bude celá ročná garantovaná úspora v prospech plavárne,” informoval starosta mestskej časti. Počas celého obdobia desiatich rokov pritom nesie bremeno záruky nad zariadeniami dodávateľ a nemôžu vznikať iné náklady spojené s prevádzkou týchto zariadení. Celý projekt je hradený z úspor bez vynaloženia vlastných finančných prostriedkov.

Projekt obsahuje výmenu pôvodných svietidiel v bazénovej hale za nové úsporné LED svietidlá, výmenu bazénového filtračného čerpadla vrátane pieskovej filtrácie, ako aj potrubných rozvodov a ventilov s automatickým riadením. Rovnako je súčasťou projektu dodávka riadiacej jednotky, systém merania a regulácie tepla a jeho prepojenie s riadením vzduchotechniky.

Mestská krytá plaváreň, ktorej vlastníkom je mestská časť Staré Mesto, funguje z dotácie z rozpočtu mesta Košice a rozpočtu mestskej časti. Za posledných päť rokov sa príjmy plavárne pohybovali priemerne na úrovni 600 tisíc eur ročne. Náklady na prevádzku však predstavovali 935 tisíc eur ročne. Mesto dáva plavárni ročne priemerne 160 tisíc eur, tento rok mestské zastupiteľstvo schválilo 180 tisíc eur.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj