Brusel 9. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:Facebook)

S blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu (EP), ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 26. mája, zverejňujú politické strany a hnutia z členských krajín EÚ mená svojich kandidátov a kandidátok, ktorých by chceli vidieť v budúcom zložení europarlamentu. Jedným z nich by mohol byť Caio Giulio Cesare Mussolini, pravnuk talianskeho fašistického lídra Benita Mussoliniho, uviedla tlačová agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Caio Giulio Cesare Mussolini

Podľa AFP prejavila záujem o bývalého dôstojníka na ponorke vo veku 50 rokov menšia ultrapravicová strana Bratia Talianska (Fratelli d’Italia; FdI). Europoslanci tejto strany sú v súčasnom zložení europarlamentu členmi politickej frakcie konzervatívcov a reformistov (ECR).

“Veľa ľudí chce napísať Mussoliniho meno na hlasovací lístok,” uviedol Mussolliniho pravnuk v rozhovore, ktorý bol uverejnený v utorok v talianskom denníku Il Messaggero.

Caio Giulio Cesare Mussolini sa po prechode do civilu dal na podnikanie a v súčasnosti prevádzkuje spoločnosť so sídlom v Spojených arabských emirátoch. Tvrdí, že sa nikdy nezaoberal politikou, hoci politiku “dýchal” po celý svoj život.

Nebol by však prvým z potomkov Benita Mussoliniho, ktorí formovali európsku politiku hlasovaním v Európskom parlamente. Caio Giulio Cesare Mussolini je syn bratranca Alessandry Mussoliniovej, vnučky bývalého diktátora, ktorá je členkou Európskeho parlamentu od roku 2014 a ako nezávislá pôsobí vo frakcii európskych ľudovcov (EPP). Pred vstupom do EP bola senátorkou a poslankyňou v mestskej samospráve Ríma.

Caio Giulio Cesare Mussolini, ktorý sa narodil v Argentíne, tvrdí, že si ho strana nevybrala na kandidátku pre známe priezvisko, ale skôr vďaka jeho menu (verzia starorímskeho panovníka Gaia Iulia Caesara) a preto, že má zmysel pre povinnosť a skúsenosti na medzinárodnej úrovni.

V Štrasburgu, kde sa dvanásťkrát do roka koná plenárne zasadnutie EP, chce zakaždým hlasovať v súlade s národnými záujmami Talianska a rešpektovať tak doterajšiu politickú líniu strany Bratia Talianska.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj