Trnava 28. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Trnave)

Do 24-hodinovej policajnej akcie, ktorá sa uskutočnila v dňoch 26. – 27. júna pod názvom Aktívny štít, bolo nasadených v rámci Trnavského samosprávneho kraja 12 policajtov železničnej polície, ale aj policajti so služobnými psami. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Do 24-hodinovej policajnej akcie, ktorá sa uskutočnila v dňoch 26. – 27. júna 2019 pod názvom Aktívny štít, bolo nasadených v rámci Trnavského samosprávneho kraja 12 policajtov železničnej polície, ale aj policajti so služobnými psami

Akciu organizovala Európska asociácia železničných polícií Railpol. “Policajti sa zamerali najmä na prevenciu proti krádežiam na osobách, batožinu cestujúcich, prechovávanie omamných a psychotropných látok v priestoroch železničných staníc a vlakov,” doplnila Linkešová.

Počas akcie vykonali policajti sprievod a kontrolu v 27 osobných vlakoch a rýchlikoch a skontrolovali celkom 19 železničných staníc. “V troch prípadoch uložili blokové pokuty osobám, ktoré sa dopustili priestupku v obvode železničných dráh a zdokumentovali jeden priestupok proti majetku,” doplnila Linkešová.

V železničných staniciach Dunajská Streda a Kúty pomáhali policajtom aj služobné psy Diora a Brenda. “Počas akcie policajti nenašli vo vlakoch ani v staniciach predmety, látky ani batožinu, ktoré by vykazovali znaky nebezpečných alebo podozrivých predmetov,” spresnila Linkešová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj