Caracas 23. februára 2019 (HSP/iarex/Foto: TASR/AP- Fernando Vergara)

Portál iarex prináša informáciu, že dnes by mala do Venezuely vtrhnúť americká humanitárna pomoc. Američania tvrdia, že posielajú Venezuelčanom lieky a potraviny, z ktorých však bude (podľa cynikov) možné pomerne rýchlo zložiť útočné pušky a guľomety. Maduro odmieta pustiť americké kamióny a lietadlá na venezuelské územia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Kolumbijská polícia robí eskortu pre dve nákladné autá s humanitárnou pomocou z USA pre Venezuelu v meste Los Patios pri Cucute, na kolumbijskej hranici s Venezuelou

Samozvanec Guaidó vyzýva svojich prívržencov, aby zabezpečili prejazd humanitárnej pomoci. Pre istotu pred niekoľkými hodinami odletel Guaidó vrtuľníkom na koncert do Kolumbie, úraduje však zo svojej kancelárie na Twitteri, podobne ako Trump.

Na Twitteri publikoval Guaidó svoje prezidentské vyhlásenie č.001, v ktorom odsúhlasil dodávku americkej humanitárnej pomoci na územie Venezuely a takisto vyzval vojakov, aby nebránili šíreniu mieru a demokracie vo Venezuele.

Rusi už uviedli, že sa aktivizujú kolumbijské a brazílske vojenské jednotky a takisto do Kolumbie prišli prvé jednotky špeciálnych amerických síl. Američania už kúpili zbrane v nemenovanej východoeurópskej krajine, prevoz samozrejme humanitárnej pomoci bude letecky organizovať ukrajinská spoločnosť s vojenskými Antonovmi. To pre prípad, keby sa rozhodla venezuelská PVO reagovať. Nebudú predsa umrieť hrdinskí americkí chlapci, keď môžu Ukrajinci.

Američania vyvíjajú tlak na venezuelských vysokých dôstojníkov, aby zradili Madura. Očakávajú efekt lavínovej gule, prví dôstojníci v zahraničí už Madura zradili. V posledných hodinách sa na hraniciach Venezuely a Brazílie podarilo údajne miestnym indiánom (rozumej členom neznámeho komanda) zajať po krátkej prestrelke venezuelského generála Josého Miguela Montoyu, šéfa venezuelskej Národnej gardy. Celý príbeh s Montoyom vyvoláva množstvo dohadov.

Trump, Pompeo a Bolton sa už nechali počuť, že americký závan lásky, demokracie a civilizačných hodnôt nemusí končiť Venezuelou. Na rade môžu byť aj Nikaragua a Kuba, samozrejme, ak sa bude chcieť obyvateľstvo Kuby a Nikaraguy stať súčasťou demokratického a vyspelého sveta. Američania napínajú svaly a ukazujú, že sú stále pri sile a pri chuti, uvidíme, ako dlho im to vydrží.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj