Diaľnice, rýchlostné cesty a horské priechody sú zjazdné

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 10. februára 2019 (SITA/HSP/Foto: TASR- Ján Krošlák)

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V hornatejších oblastiach Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky 1-3 cm, na cestách III. triedy v oblasti Záborského miestami utlačený sneh hr. 4- 5 cm.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Herlianske sedlo, Vrchslatina a Podspády je na vozovke utlačený sneh hr. 1 cm, na HP Zbojská a Huty je na vozovke miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:


Hmla s dohľadnosťou do 50 m je v lokalite Šaľa a do 100 m v lokalite Nové Zámky a v okresoch Komárno a Dunajská Streda. Na HP Besník sa z dôvodu čerstvého vetra tvoria snehové jazyky. Snehové reťaze sú potrebné pre všetky vozidlá na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody: HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.

Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj