Banská Bystrica 2. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Peter Rusko)

Poklepaním základného kameňa dnes v Banskej Bystrici odštartoval projekt Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici (DFNsP BB). Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská uviedla, že rekonštrukcia detskej nemocnice bude stáť viac ako 13,6 mil. eur a bude trvať približne dva roky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava medicínsky riaditeľ DFNsP BB Miroslav Hanula, ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, generálny riaditeľ DFNsP BB Juraj Gallo a zástupca zhotoviteľa počas slávnostného poklepania základného kameňa projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici.

„Jedným z hlavných cieľov je rekonštrukcia pediatrického lôžkového oddelenia, aby deti s matkami mohli byť spolu na izbe,“ doplnila ministerka.

Vďaka podpore Európskej únie banskobystrická DFNsP čiastočne zrekonštruuje priestory Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a kompletne obnoví priestory dvoch lôžkových oddelení, ktoré boli vybudované ešte v roku 1983 a sú pre dnešné potreby nevhodne koncipované. Nemocnica obnoví aj priestory pre urgentný príjem 2. typu, laboratórne priestory registratúry pacientov a prípravy liekov nemocničnej lekárne. Modernizáciou prejde aj strojovňa vzduchotechniky, výťahy a práčovňa. Na všetky pracoviská banskobystrickej detskej nemocnice pribudnú moderné zdravotnícke prístroje.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Vizualizácia projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici

„Tri roky po rekonštrukcii ambulantného traktu získala detská nemocnica nenávratný príspevok 13 683 294 eur na rekonštrukciu a modernizáciu lôžkových častí nemocnice a prístrojového vybavenia,“ konštatoval generálny riaditeľ DFNsP v Banskej Bystrici Juraj Gallo s tým, že za plnej prevádzky si rekonštrukcia počas nasledujúcich dvoch rokov vyžiada určité obmedzenia. Najväčším problémom podľa neho bude hluk a presuny prevádzok, ktoré sa budú aktuálne rekonštruovať. „Rekonštrukcia za plnej prevádzky si vyžaduje dokonalé plánovanie a prispôsobenie chodu nemocnice novým situáciám. Potrebná bude aj ústretovosť, pochopenie a trpezlivosť našich pacientov a zamestnancov,“ doplnil medicínsky riaditeľ DFNsP BB Miloslav Hanula.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Nemocnica pred realizáciou projektu Modernizácia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici

Financovanie modernizácie nemocnice je zabezpečené v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a prioritnej osi „Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám“. „V rámci IROP bolo v programovom období 2014 až 2020 doteraz podporených 28 nemocníc v celkovej sume NFP vo výške takmer 187 mil. eur. Predmetom podpory sú okrem technologických investícií do modernizácie vybavenia nemocníc aj stavebné úpravy. Finančný príspevok z európskych zdrojov tak pomôže významne skvalitniť podmienky, ako aj zdravotnú starostlivosť pre deti v tejto nemocnici,“ dodala Kalavská.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj