Vysoké Tatry 15. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – Erika Ďurčová)

Vďaka spolupráci Mestskej polície (MsP) vo Vysokých Tatrách a Ministerstva dopravy a výstavby SR sa siedmu sezónu deti v Tatrách učia dopravnú výchovu na vlastnom mobilnom dopravnom ihrisku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Garážované bicykle a kolobežky tak môžeme kedykoľvek programovo zaradiť do praktickej výučby v školách. Osvetou chceme prispievať k rozmachu zdraviu prospešnejšej nemotorovej dopravy,“ informoval o tom zástupca náčelníka MsP vo Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák.

Zvyšovanie povedomia účastníkov cestnej premávky podporujú policajti priebežne celoročnou osvetou a upozorňujú najmä na používanie reflexných prvkov, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Dopravnou kampaňou zameranou na pozitíva využitia bicykla či kolobežky v každodennom živote sa policajti v najbližších dňoch orientujú na deti, žiakov prvého stupňa základných škôl (ZŠ) v Tatrách. V spolupráci so záchranármi Horskej záchrannej služby (HZS), ktorí pre deti pripravili základy zdravotnej prvej pomoci, ich upovedomia aj o rizikách spojených s účasťou v cestnej premávke.

„Dni sa predlžujú, čoraz viac detí využíva na cestu do školy a z nej kolobežku či bicykel, môžeme to vidieť napríklad na najväčšom sídlisku v Tatranskej Lomnici, preto s kolegami a záchranármi zážitkovou formou deti pripravíme na situácie v súlade s cestnou premávkou,“ vysvetľuje Štefaňák, ktorý je vedúcim každoročného dvojdielneho, jarného a jesenného, maratónu dopravnej výchovy. Ohľaduplné správanie všetkých účastníkov cestnej premávky a ovládanie pravidiel bezpečnosti je podľa neho prvoradou zárukou šťastného návratu domov každého z nás.

„Sieťou diaľkových cyklomagistrál je poprepájaná takmer celá Európa. Cyklodoprava je energeticky nezávislá, priestorovo úsporná, čím je atraktívna. Aj v Tatrách sa rozmáha cykloturistika, čo prispieva k lepšiemu zdravotnému stavu obyvateľstva. Ak len trochu môžeme podporiť tento zdravý životný štýl, už od detstva napríklad správnou výchovou k bezpečnému správaniu sa na ceste či cyklochodníku, budeme radi,“ uzatvára zástupca náčelníka s tým, že od stredy až do piatka 17. mája postupne s mobilným ihriskom navštívia ZŠ v Tatranskej Lomnici, v Dolnom Smokovci a na záver zamieria do najvyššie položenej školy vo Vyšných Hágoch.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj