Moskva 8. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik)

Trojnásobný hokejový majster sveta Alexej Tereščenko v tohtoročnej sezóne KHL obliekal dres minského Dinama. Bieloruskému športovému portálu SPORT.TUT.BY hokejista poskytol rozhovor, v ktorom napríklad porovnal život v Rusku, Bielorusku a USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alexej Tereščenko

V jednej z otázok majster sveta okomentoval život v Bielorusku. Reagoval tiež na slová kanadského hokejistu Charlesa Lingleta, ktorý za Dinamo Moskva odohral šesť sezón a uviedol, že Rusko šokuje oveľa viac ako Bielorusko.

“Jednoducho by ma zaujímalo, čím ho Rusko tak šokovalo? Nechápem cudzincov, ktorí negatívne hovoria o Rusku alebo Bielorusku. Nech sa najprv pozrú k sebe, ako to tam vyzerá. Keď v 21. storočí prídeme na zápas Euro Hockey Tour do Švédska a sprchujeme so studenou vodou, to je normálne?” Pýta sa Tereščenko.

“V Amerike som tiež bol. V roku 2014 sme s rodinou tri mesiace strávili v Miami. Krok od centra mesta už je ghetto. Ceny zdravej stravy sú obrovské. Za jeden nákup zaplatíte 300 dolárov, to je katastrofa. Deti prichádzajp na pláž a tam behajú nahí homosexuáli. Čo to ako je?” Uvádza hokejista.

V ďalšej otázke hokejista porovnáva Moskvu a Paríž, podľa neho sa obe mestá výrazne zmenili.

“Ak ste tam nedávno boli (pozn. v Moskve), videli ste infraštruktúru, pešie zóny, bary v centre, všade sú ľudia a trávia tam voľný čas. Do Moskvy sa investuje, všetko sa robí pre hostí. Nedávno som letel do Paríža a trochu som nechápal. Pred desiatimi rokmi to bolo iné mesto. Teraz som uvidel špinavý Paríž s veľkým počtom imigrantov a pošliapanú trávu v parkoch pri Seine,” porovnáva majster sveta.

Alexej Tereščenko je ruský hokejový útočník, ktorý dokázal v ruskom drese trikrát vyhrať MS (2008, 2009, 2012). Svojou kariéru zahájil v Dinamo Moskva, neskôr hral za Ak Bars Kazaň, Salavat Julajev Ufa a Dinamo Minsk. V KHL celkom odohral 567 zápasov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj