Bratislava 22. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Uznesenie o vznesení obvinenia pre objednávku vraždy podnikateľovi Marianovi K. potvrdilo, že novinár Ján Kuciak mal byť pôvodne unesený. Napísal to dnes Denník N. “Zadanie od Mariana K. bolo, aby Kuciak zmizol a tak ho zavraždili. Jeho telo sa nemalo nikdy nájsť,” informoval denník

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marian Kočner

Z uznesenia takisto vyplýva, že ako prvý mal byť ešte v roku 2017 zavraždený prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka. “Tento prokurátor dozoruje kauzu Technopol, kde Marianovi K. hrozí trestné stíhanie,” vysvetlil Denník N s tým, že Zoltánovi A., ktorý je tiež obvinený v prípade Kuciak, sa do vraždy Žilinku veľmi nechcelo. “Už dlhší čas preto dlhoval Alene Zs. 20-tisíc eur ako zálohu, ktorú za túto vraždu už prebral. Alena Zs. sa naňho hnevala a hrozila mu, že ho Kočnerovi ľudia zabijú. Navrhla mu teda, nech urobia ´aspoň´ Kuciaka,” napísal denník s tým, že. Zoltán A. to zadal partii, o ktorej vedel, že už v Kollárove vraždila, konkrétne Tomášovi Sz. a Miroslavovi M.

Z uznesenia tiež podľa denníka vyplýva, že Marian K. platil 6 400 eur mesačne skupine Petra Tótha, ktorá sledovala novinárov. “Sledovanie vykonával Miroslav K. a ešte dvaja ľudia, ktorých policajti nemenujú. Presné výdavky zistili vďaka Miroslavovi K., ktorý ich mal v excelovskej tabuľke,” napísal denník s tým, že ten bol presvedčený, že sledovanie vykonáva pre SIS.

Uznesenie tiež podľa denníka potvrdzuje to, čo písali médiá, konkrétne že Kuciaka pred vraždou lustrovali dvaja policajti. “Vyrobili o ňom takzvaný ´vzťahový diagram´, ktorý im zadal šéf finančného spravodajstva Pavol Vorobjov,” uvádza denník s tým, že ten diagram podľa svojej výpovede odovzdal vtedajšiemu prezidentovi policajného zboru Tiborovi Gašparovi. Podľa uznesenia z výpovede utajeného svedka č. 1 vyplýva, že o poskytovanie informácií zo systémov ministerstva vnútra sa staral kamarát Mariana K. Norbert Bödör, ktorý bol v rodinnom vzťahu s vtedajším policajným prezidentom Gašparom. Denník dodal, že Marian K. podal voči svojmu obvineniu sťažnosť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj