Hongkong 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Vincent Yu)

Prodemokratickí demonštranti ochromili v pondelok ráno hongkonské metro a začali tak ďalší deň protestov v tejto nepokojmi zmietanej administratívnej oblasti Číny. Informovala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V rámci svojej poslednej akcie blokovali demonštranti oblečení v charakteristických čiernych tričkách dvere na súpravách hongkonského metra a bránili tak ich zatvoreniu. Takýmto spôsobom sa im podarilo zapríčiniť vážne meškania mestskej podzemnej železnice.

Demonštranti zároveň požadovali, aby sa v pondelok v oblasti konal generálny štrajk. V ten istý deň popoludní, by mali uskutočniť vlastné akcie protestu aj študenti miestnych vysokých škôl.

Protesty v Hongkongu trvajú už tri mesiace. Prodemokratickí protestujúci žiadajú stiahnutie sporného zákona, ktorý by umožnil vydávanie osôb podozrivých zo spáchania trestného činu do pevninskej Číny, nezávislé vyšetrenie protestov v súvislosti s násilnými zásahmi polície, ako i to, aby sa protesty prestali nazývať “výtržnosťami”, aby boli zadržaní ľudia zbavení obvinení a aby sa začalo s reformou politiky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj