Washington 21. februára 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-J. Scott Applewhite)

V radoch amerických demokratov panuje menšia panika. Prirodzene, že sa obávajú  druhého víťazstva Donalda Trumpa v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia koncom tohto roka, ale, ako prízvukujú niektorí americkí analytici, možno sa ešte viac boja, že staronový šéf Oválnej pracovne sa „skamaráti“ s Moskvou a odvolá sankcie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Takúto myšlienku prezentovala poslankyňa Demokratickej strany Maxine Moore Watersová a vyzvala voličov, aby nehlasovali za Trumpa. Zdôraznila, že jeho víťazstvo bude porovnateľné s pohromou. Vysvetlila, že po svojom ďalšom víťazstve sa Donald Trump pokúsi nadviazať priateľskejšie vzťahy s ruským prezidentom Vladimírom Putinom, amnestuje všetkých, ktorí boli odsúdení počas vyšetrovania špeciálneho advokáta Roberta Muellera o údajnom miešaní sa Moskvy do amerických prezidentských volieb v r. 2016 a navyše zruší sankcie voči Rusku.

„Zruší všetky sankcie voči Rusku. Bude ešte viac prepojený s ruskými oligarchami a mieni pozvať Putina do Bieleho domu. Chystá sa predstaviť Putina tu, priamo pred nami,“ cituje Newsweek „katastrofické scenáre“ americkej demokratickej poslankyne z Kalifornie.

Newsweek prízvukuje, že Donalda Trumpa za jeho vzťah k Vladimírovi Putinoi kritizujú zo všetkých strán – aj priatelia či nepriatelia, aj oponenti či členovia jeho strany. Pripomínajú pritom, že Vladimír Putin za celý ten čas sa ešte ani raz neobjavil v Bielom dome a panika mnohých amerických politikov, analytikov a médií je úplne zbytočná.

Wewsweek pripomenul aj to, že Donald Trump je pozvaný na oslavy Dňa víťazstva 9. mája do Moskvy, čo je tiež pre mnohých amerických politikov a analytikov „kriminál“ a všemožne sa snažia presvedčiť prezidenta, aby do Moskvy nešiel. V Bielom dome tieto informácie zatiaľ nekomentujú a neuviedli, či sa Donald Trump chystá do Moskvy alebo nie.

Napriek hystérii, ktorá panuje v radoch mnohých amerických politikov, analytikov a médií, Donaldovi Trumpovi nič nebránilo v tom, aby uvalil na Rusko ďalšiu várku sankcií. Tentoraz kvôli podpore Venezuely. Na čiernu listinu sa dostala „švajčiarska dcéra“ ruského gigantu Rosnefti – Rosneft Trading, ako aj viceprezident tejto spoločnosti Didier Kasimiro.

Eugen Rusnák

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj