Kamyševko 15. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot YouTube)

Na ruskú dedinu Kamyševku v Čeljabinskej oblasti zaútočili muchy. Video s rojom múch, ktoré sa nalepili na domy sa objavilo na internete

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke množstvo múch v jednom z domov

Obrovské množstvo hmyzu je spájané s činnosťou hydinárne, ktorá sa nachádza v blízkosti a vyváža odpadky na pole.

“Podľa hygienicko-epidemických noriem musia spočiatku tieto odpadky spracovať, a potom vyvážať ako hnojivo na pole, ale nerobia to,” uvádza miestna obyvateľka Ajguľ Galejevová. Muchy sú nielen vonku, ale sú nimi posiate všetky povrchy v domoch. Miestni obyvatelia zbierajú plné vrecia hmyzu.

Ďalšie obyvateľka si tiež sťažuje na hydináreň: “Hydináreň vyváža kurí trus, ale nič neupratujú, nič nerobia. Muchy sa rozmnožujú hneď vedľa našich záhrad. Potom prilietajú k nám, celú dedinu sa zamorili. Spočiatku len najbližšia domy, potom celú dedinu. ”

V jej dome sú muchy na parapete, veľa ich je na podlahe a vedľa mikrovlnky.

Miestni obyvatelia sa snažia všetkými spôsobmi osloviť úrady.

Migrácia živočíšnych organizmov

Horúčava, ktoré sa tento rok dostala do strednej Európy, ovplyvnila migráciu živočíšnych organizmov. To sa dotklo aj českého jedovatého pavúka – záprednice jedovatej, ktorá sa pôvodne vyskytovala na území chránenej krajinnej oblasti Pálava. Podľa odborníkov sa s otepľovaním rozširuje z juhu Moravy aj do severnejších oblastí Českej republiky a na Slovensko.

Kým koncom minulého storočia bol tento druh pavúka na území Česka a Slovenska považovaný za pomerne vzácny, dnes sú zaznamenávané bohaté nálezy tohto druhu, čo predstavuje isté nebezpečenstvo.

Jeden z najväčších pavúkov (samica záprednice jedovatej môže dorastať až 2,5 cm) disponuje silnými hryzadlami a jedná sa o jedného z mála pavúkov, ktorý dokáže prehryznúť ľudskú kožu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj