Bratislava 6. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) odmieta komentovať situáciu okolo vyhostenia diplomatického pracovníka úradu pridelenca obrany Veľvyslanectva Ruskej federácie, o ktorej má veľmi málo vedomostí

Na snímke predseda českej snemovne Radek Vondráček (vľavo) a predseda parlamentu SR Andrej Danko (vpravo)

Uviedol to dnes na tlačovej besede s tým, že existuje vyhostenie tichou cestou, oficiálnou cestou. “Keď sa pozriete na históriu vyhostenia, či diplomati z východu či zo západu, je to bežná rutina v rámci vzťahov. Len prosím, skúste ukázať pozitíva ľuďom aj na západ, aj na východ. My tu nie sme malý štát na to, aby sme hodnotili, či je lepší Ukrajinec, Rus, Američan. Na také malé národy ako my, s prepáčením, vo svete kašlú. A potom to vyzerá komicky, keď sa ako mravec postavíme k slonovi a kričíme, že ten je zlý a ten je dobrý,” vyhlásil Danko.

Predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček si myslí, že Slovenská republika je suverénny štát a tak má právo na svoje rozhodnutia. “Ak vznikne nejaký problém a je riešením vyhostenie, tak to urobí,” uviedol.

Na základe informácií Vojenského spravodajstva Slovensko 22. novembra vyhostilo diplomatického pracovníka úradu pridelenca obrany Veľvyslanectva Ruskej federácie. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini s tým, že tento pracovník bol vyhlásený za personu non grata.

“Vykonával rozviedne aktivity voči záujmom Slovenskej republiky a NATO a jeho konanie ako diplomatického pracovníka bolo v rozpore s Viedenským dohovorom a jeho ďalšie pôsobenie na území bolo nežiaduce,” povedal dnes premiér. Táto osoba opustila Slovensko do 48 hodín od požiadania, teda bola vyhostená.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.