Bratislava 22. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa v svojom komentári venoval pravde a lži v digitálnom priestore. Danko totiž považuje za absolútny paradox stav, aký nám spôsobili sociálne siete a rozšírenie internetu. Pretože to, čo malo kedysi slúžiť na užšiu socializáciu, sa podľa jeho slov vymklo kontrole a viedlo to až k odcudzeniu sa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Danko

“Anonymita v digitálnom priestore dokonca evokuje pocit bezpečia. Preto nie sú komentáre či vulgárne reakcie pod článkami, ktoré sú za hranicou nielen etiky, ale aj zákona, ničím výnimočné,” upozorňuje predseda NR.

Problém vidí v tom, že je dnes ľahké na niekoho beztrestne reagovať, ale aj v tom ako ťažko sa dajú overiť informácie, ktoré sa na nás valia z rôznych typov médií. “Pravda sa stáva akousi plastickou matériou, ohýbanou podľa potreby tých, ktorí potrebujú nabudiť rôzne emócie. A tie, ktoré by sme si mali aj v dnešnej dobe ctiť, idú do úzadia. Hodnoty ako úcta, ochota a porozumenie sa jednoducho vytrácajú. A svet, príznačný svojou rýchlosťou, vytvorený pre službu ľuďom, nás začal bezcitne ovládať,” myslí si Danko.

Aj on sám chce k tejto problematike pristupovať konštruktívne a snaží sa preto presadiť zníženie DPH na printové médiá a o zrušenie dávno prežitých koncesionárskych poplatkov. “Na európskej pôde by sa zasa mala riešiť spomínaná spoločná kybernetická ochrana, ale aj spoločná digitálna daň či európsky vyhľadávač. Vážnou témou je tiež ochrana dát a súkromia občanov.”

Podľa predsedu parlamentu je nutné tieto témy riešiť, pretože ak ich teraz zanedbáme, budúcnosť nám to vráti aj s úrokmi. “Zoberme si len, že podľa dostupných čísel, ktoré možno nájsť aj v materiáloch Európskej komisie k digitálnej agende, je v EÚ omnoho viac mobilných telefónov než ľudí! Za produktivitu a rast v hospodárstve vďačíme práve investíciám do informačných a komunikačných technológií,” uvádza Danko a dodáva, že je dôležité apelovať na riešenie takzvanej digitálnej agendy, ktorá je v našich končinách stále pomerne neznámou témou.

Na záver prizvukuje, že sa dostávame do nepríjemnej situácie, ktorú musíme jednoznačne riešiť. “To sú výzvy, ktorým čelíme. Hľadať pravdu, ponechať slobodu, zabezpečiť ochranu a myslieť na rozvoj.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj