Bratislava 18. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – Martin Baumann)

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko sa v utorok dopoludnia stretol s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Išlo o ich prvé oficiálne stretnutie na pôde prezidentského paláca

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda NR SR Andrej Danko počas tlačovej konferencie po stretnutí

V úvode obaja ústavní činitelia ocenili konštruktívny dialóg. “Som rada, že sa toto stretnutie uskutočnilo,” ocenila prístup predsedu parlamentu nová hlava štátu Zuzana Čaputová. Zároveň poďakovala Kancelárii Národnej rady za prípravu sobotňajšej inaugurácie. Rovnako obaja zhodne dodali, že sa tešia na spoluprácu a ich rozhovory budú prebiehať na pravidelnej báze.

Za zavretými dverami spoločne rokovali aj o zahraničnopolitickej situácii, sociálnej oblasti aj o blížiacej sa voľbe ústavných sudcov. Rozprávali sa aj o zahraničných cestách a stretnutiach, ktoré ich čakajú. Novozvolená prezidentka medzi iným ocenila aj prínos pre slovenských podnikateľov vďaka blížiacej sa ceste predsedu parlamentu do Ruska. “Rozvoj ekonomických vzťahov je na mieste, pokiaľ sa nedotýka hodnôt Európskej únie,” uviedla. So šéfom Národnej rady SR sa preto uzhodli, že spoločne obnovia deklaráciu o ukotvení Slovenskej republiky v zahraničnej politike, teda, že Slovensko je súčasťou Európskej únie a NATO.

“Toto je naše tretie stretnutie a prebiehalo v skutku konštruktívne a v zmysle uvedených tém sme takmer nenašli rozpory,” priblížil Andrej Danko. Ako ďalej dodal, chce pokračovať v začatej spolupráci s novou hlavou štátu a prípadné problémy riešiť konštruktívne. “Som pripravený sa s pani prezidentkou stretnúť kedykoľvek zavolá, v akomkoľvek čase. Spoločnosť potrebuje upokojiť, preto vítam dialóg,” doplnil šéf parlamentu.

Rovnako poukázal na to, že na pozícii troch ústavných činiteľov došlo ku generačnej výmene. “Chcem, aby sme ako traja najvyšší ústavní činitelia ukázali, že dokážeme veci riešiť konštruktívne, že sa dokážeme navzájom informovať a aj keby bol medzi nami iný názor, vieme si to vysvetliť,” povedal vecne predseda národnej rady.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj