Bratislava 12. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Predseda Národnej rady (NR) SR a šéf SNS Andrej Danko sa ohradil voči tvrdeniam Klubu 500, podľa ktorého národniari prenášajú financovanie športu zo štátu na podnikateľov. Podľa Danka si Klub 500 dôsledne neprečítal návrh zákona

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Danko

Návrh poslancov NR SR Dušana Tittela, Tibora Jančulu (obaja SNS), Irén Sárközy (Most-Híd) a Martina Glváča (Smer-SD) na vydanie zákona o Fonde na podporu športu, ktorý obsahuje aj športové poukazy, totiž počíta s financovaním športu zo štátneho rozpočtu, a to do výšky 20 miliónov eur ročne.

“To, o čom sa tu bavíme, je príspevok na šport. Je to druhá forma možnosti financovania športu, ktorá bude dobrovoľná. Spočíva v tom, že zamestnanec sa zo zamestnávateľom môže dohodnúť na dobrovoľnej báze,” povedal Danko pre TASR. Príspevok štátu je podľa neho v oslobodení takéhoto príspevku od daní a odvodov. “Následne musí byť tento príspevok na šport daný do športového klubu za podmienok, o ktorých zákon hovorí, napríklad že dieťa musí športovať predchádzajúci rok. Je to druhá forma financovania,” povedal Danko.

Podľa predsedu NR SR bude príspevok dobrovoľný. Nebudeme navrhovať jeho povinnosť a ja verím, že sa osvedčí,” povedal Danko, podľa ktorého si Klub 500 návrh zákona dôsledne neprečítal. “Je mi ľúto, že sa Klub 500 takto vyjadril,” dodal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj