Danko: Nie som pod ministrom Lajčákom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 20. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko sa neplánuje pri svojich pracovných cestách riadiť podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD). Vyplýva to z Dankových vyjadrení na stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej šéf SNS okrem iného vyhlásil, že nie je pod ministrom Lajčákom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda NR SR Andrej Danko (SNS)

“Ja nie som pod Lajčákom. Keď sa ja rozhodnem zajtra, že pôjdem do Honolulu, tak pôjdem,” zdôraznil Danko. Zopakoval, že je za to, aby Slovensko malo vyvážené vzťahy smerom na všetky svetové strany. Zopakoval, že do Ruska chodiť bude.

Práve k Dankovej minulotýždňovej návšteve Ruska Lajčák povedal, že bola pomerne neštandardná. O návšteve sa podľa jeho slov rezort dozvedel až dva dni pred jej konaním.

“Štandardné je, že cesty našich ústavných činiteľov dohadujú naše zastupiteľské úrady. V danom prípade to nebolo tak,” poznamenal Lajčák. Danko sa počas návštevy stretol so šéfom ruskej Štátnej dumy Viačeslavom Volodinom a rokoval s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj