Bratislava 11. januára 2019 (HSP/Foto:Kombosnímka HSP)

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) vyzval prezidentských kandidátov, aby boli slušní, korektní a prejavovali si vzájomnú úctu. Urobil tak počas včerajšej tlačovej konferencie, na ktorej okrem iného oznámil aj termín konania prezidentských volieb

Na snímke vľavo Andrej Danko a vpravo Jalal Suleiman

Andrej Danko si želá, aby nový prezident SR disponoval vlastnosťami, ktoré mali osobnosti zo slovenskej histórie.

“Želal by som si, aby disponoval láskou k jazyku a národu, akú mal Ľudovít Štúr, aby bol odvážny a priebojný ako Milan Rastislav Štefánik, aby mal vieru a obetu ako Andrej Hlinka, aby bol ľudský a dobrý ako Alexander Dubček a aby mal politické vlastnosti a skúsenosti, ktoré mal Gustáv Husák.”

Na jeho prejav zareagoval podpredseda KSS Jalal Suleiman, ktorý skonštatoval, že ešte nikdy  si nevypočul prejav súčasného predsedu NRSR Andreja Danka až do konca. Výnimku spravil pri tomto prejave, keď menovaný ohlásil deň prezidentských volieb na 16. Marca.

Kedže Andrej Danko vyslovil svoje osobné želanie, aby novozvolený prezident mal lásku k jazyku a národu, akú mal Ľudovít Štúr. Aby bol odvážny a priebojný ako Milan Rastislav Štefánik. Aby mal vieru a obetu ako Andrej Hlinka. Aby bol ľudský a dobrý ako Alexander Dubček, ale aby mal i politické vlastnosti, ktoré mal Gustáv Husák, tak podľa Suleimana tým vylúčil Bélu Bugára, ktorý logický nemôže mať lásku k slovenskému národu a slovenskému jazyku, ako velikán Ludovit Štúr.

„Byť dobrý a láskavý ako Alexander Dubček samotný zločinný kapitalistický systém nedovolí ani náhodou. Už len z toho dôvodu, že sa láskavý a ľudský človek nikdy nemohol do vrcholovej politiky dostať. Socialistická výchova je dávno preč, milý Andrej. Takí, ako bol Gustáv Husák, sa narodia raz za 100 rokov. My dnes, Vážený pán Danko nepotrebujeme vojnového zdatného generála, akým bol Rastislav Štefanik. Potrebujeme štátnika, schopného predpovedať geopolitickú budúcnosť pre štátne záujmy Slovenska a bezpečnosť slovenských občanov súceho presadzovať to, čo je v dnešnom svete reálne a nevyhnutné. Potrebujeme prezidenta, čo dokáže spájať to, čo sa spájať dá v záujme Slovenska, a nie v zaujme cudzích veľmocí. Ak to bude nedajbože prezident, vyhovujúci kritériám transatlantických operácií podľa príručky Lajčákovho ministerstva, vedzte, že tým ohrozí národné záujmy a bezpečnosť občanov Slovenska presne tak, ako to robí úžerník Andrej Kiska. Ak sa na túto dnešnú promenádu “osobností” pozrieme, musíme povedať i v prípade vašej kandidatúry, pán Danko, že žiaľ nespĺňate ani to minimum z vašich veľkolepých kritérií. Z danej ponuky, nech sa akokoľvek na ňu pozerám, snáď mi vychádza (podotýkam snáď) Štefan Harabin. Ak sa bude pán Danko unúvať prečítať si tento článok, tak mu zrejme zdvihne tlak, ale to je v záujme občanov i štátu samotného,“ uviedol Suleiman v reakcii na Dankov prejav.

Prezidentské voľby sa uskutočnia 16. marca, v prípade nezvolenia hlavy štátu v prvom kole sa uskutoční druhé, ktoré sa bude konať 30. marca.


Zdroj