Dana Velďáková vyhrala trojskok na mítingu v Otrokoviciach

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Otrokovice 31. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Slovenským skokanom sa darilo na medzinárodnom atletickom mítingu Metal PS v moravských Otrokoviciach

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenská reprezentantka Dana Velďáková

Dvojnásobná bronzová medailistka z halových ME (2009, 2011) Dana Velďáková vyhrala trojskok žien výkonom 13,11 m z druhej série, Zuzana Ďurkechová skončila piata (12,59 m). V rovnakej disciplíne mužov triumfoval strieborný z OH 2004 v Aténach Rumun Marian Oprea (16,03 m), slovenský reprezentant Ján Šuba skončil tretí výkonom 15,27 m.

Nitriansky skokan pridal aj druhú priečku v diaľke mužov (715 cm) za Čechom Milanom Pírekom (725 cm), výkon dňa však patril rumunskému juniorovi Samuelovi Bucsovi (731 cm). Súťaž žien vyhrala Mara Grivová z Lotyšska (626 cm) pred Slovenkou Luciou Vadlejch, ktorá dosiahla 618 cm v tretej sérii. Viacbojárska špecialistka obsadila vo výške 7. miesto výkonom 167 cm.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj