Bratislava 1. júna 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

V Bratislave na Hurbanovom námestí napadol v sobotu ráno 28-ročný muž nepočujúceho 22-ročného muža. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Páchateľ ho mal kopnúť do hlavy. „Napadnutý utrpel krvácanie do mozgu v spojení s opuchom, je vo vážnom stave,“ uviedla polícia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Tá tvrdí, že prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia ešte pred incidentom. Dodáva, že v sobotu v noci vyšle v Bratislave do terénu ešte viac policajtov. „Bohužiaľ, nie je fyzicky možné byť všade a konfliktom ihneď zabrániť,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Počas 24 hodín ide už o druhý násilný incident, ktorý sa udial v centre Bratislavy. V poobedňajších piatkových (31. 5.) hodinách sa na Obchodnej ulici odohral incident, pri ktorom polícia strieľala na páchateľa ozbrojeného nožom. Incident sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy.

Fyzický útok, ktorý sa skončil tragicky, sa odohral na neďalekej Obchodnej ulici aj 26. mája 2018. Vtedy mal Juraj H. napadnúť Filipínca Henryho Acordu. Ten bol takisto kopnutý do hlavy. Na následky zranení v nemocnici neskôr zomrel. Juraj H. bol odsúdený Okresným súdom Bratislava I na trest odňatia slobody vo výške šiestich rokov. Prokuratúra sa odvolala.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj