Hockenheim 19. júla 2019 (HSP/Foto:TASR/DPA-Karina Hessland-Wissel)

Starostu nemeckého mesta Hockenheim ťažko zranil muž tmavšej pleti. Polícia po páchateľovi pátra. V pondelok večer zazvonila neznáma osoba v dome Hockenheimskeho starostu Dietera Gummera a požiadala ho o rozhovor. 67-ročný starosta súhlasil a nechal muža vojsť do dvora. Keď sa tam s neznámym stretol, bol okamžite napadnutý päsťou do tváre. Úder ho zrazil a vzápätí sa buchol hlavou o zem. Podozrivý po útoku ihneď ušiel

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Nemecká polícia vyhlásila pátranie po mužovi tmavej pleti vo veku približne 40 rokov. Muž bol asi 1,65 metra vysoký a štíhly. Mal čierne  vlasy, hovoril nemecky s akcentom a bol oblečený v čiernych nohaviciach a červenej bunde.

Starosta Dietera Gummer bol pri útoku vážne zranený a v súčasnosti je hospitalizovaný. Má zlomenú sánku. Na útok si síce spomenul, ale páchateľa identifikovať nevedel.

Motív útoku je doposiaľ nejasný. Podľa štatistík bolo v minulom roku v Nemecku vykonaných viac ako 1200 politicky motivovaných trestných činov proti verejným činiteľom. 2. júna bol pred svojím domom zastrelený vedúci Kasselského úradu štátnej správy Walter Lübcke.

Vzhľadom na to, že z Európskej únie opäť silnejú hlasy za takzvané “spravodlivé rozdelenie migrantov”, je potrebné apelovať na zdravý rozum našich politikov, ale hlavne na tých, ktorí sa svojou podporou vítania migrantov s plnou náručou ani netaja, aby si uvedomili, aké nebezpečenstvo môže prijímanie migrantov pre našu vlasť v budúcnosti znamenať.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj