Moskva 11. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Royal AIr Force)

Lietadlo rádioelektronického prieskumu Kráľovského letectva Bombardier Global Express Sentinel R. 1 s palubným číslom ZJ692 druhýkrát za dva dni preletelo pozdĺž ruského čiernomorského pobrežia. Vyplýva to z údajov leteckého radaru Plane Radar

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa dostupných informácií lietadlo misiu ukončilo o 6:10 a vrátilo sa na základňu.

“Lietadlo rádioelektronického prieskumu Kráľovského letectva, palubné číslo ZJ692, Bombardier Global Express Sentinel R. 1, volací znak RRR7309, vykonáva prieskumný let pozdĺž ruského pobrežia Čierneho mora,” uvádza Plane Radar.

Britské lietadlo pri ruských hraniciach lietalo už včera, keď rovnaké lietadlo obletelo kruh v oblasti Novorossijsk vo vzdialenosti 61,3 kilometrov od pobrežnej čiary. Následne lietadlo obletelo čiernomorské pobrežie a pri Sevastopole sa na vzdialenosť 100 kilometrov priblížilo k pobrežiu. Potom sa vrátilo na základňu.

07:00 мск.


Самолёт радиоэлектронной разведки, ВВС Великобритании🇬🇧, бортовой номер #ZJ692 , #Bombardier Global Express #Sentinel R.1, позывной #RRR7309, совершает разведывательный полёт вдоль черноморского побережья России🇷🇺.#RAF pic.twitter.com/74vR0xDwlD

— PlaneRadar (@ua4wiy_) July 11, 2019

Prieskumné lety na ruských hraniciach

V poslednej dobe sa objavujú zahraničné bezpilotné lietadlá a výzvedné lietadlá, oi. americké, stále častejšie pri hraniciach Ruska, sú pozorované nad Čiernym morom, v Kaliningradskej oblasti, a tiež neďaleko ruských základní v Sýrii.

Da 17. júna stíhacie lietadlá Su-27 zachytili americké bombardéry B-52N, ktoré sa blížili k ruským hraniciam zo smeru Čierneho a Baltického mora. Ruské lietadlá vykonali ich zachytenie v súlade s medzinárodnými predpismi.

V apríli ruská armáda uviedla, že počas prieskumných misií v blízkosti vzdušného priestoru krajiny zachytila ​​20 zahraničných lietadiel. Neboli však zaznamenané žiadne prípady narušenia hraníc.

Od marca sú častejšie aj lety jadrových strategických bombardérov Boeing B-52N. Ruské ministerstvo obrany opakovane vyzývalo Washington, aby takéto operácie zrušil, ale Pentagon to odmietol.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj