Dalajláma sa vrátil do svojho sídla v meste Dharmsala

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Dharmsala 26. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Detrick/The Salt Lake Tribune)

Tibetský duchovný vodca dalajláma, ktorého začiatkom mesiaca hospitalizovali s infekciou dýchacích ciest, sa vrátil do svojho sídla v severoindickom meste Dharmsala. V uliciach mesta ho v piatok privítali stovky Tibeťanov žijúcich v exile, ktorí so sebou niesli obradné šály a vonné tyčinky. Osemdesiattriročný dalajláma sa pre novinárov vyjadril, že sa už úplne zotavil, podotkol však, že jeho ochorenie bolo “trochu vážne”. Podrobnosti o ňom, ale neprezradil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tibetský Dalajláma

Dalajláma žije v indickom exile v Dharmsale od neúspešného povstania proti čínskej nadvláde v roku 1959. Tibetský duchovný vodca zvyčajne strávi niekoľko mesiacov ročne na cestách po svete, na ktorých učí budhizmus a upozorňuje na tibetský boj o väčšiu samostatnosť od Číny. Vlani však svoje cestovanie obmedzil a stará sa o svoje zdravie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj