Bratislava 23. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Silný dážď obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Žarnovica, Hliník nad Hronom, Hronský Beňadik, Ladomerská Vieska, Vrútky, Turany, Košice, Milhosť, Haniska, Turňa nad Bodvou, Lozorno, Voznica a Závod. Informuje o tom portál zjazdnost.sk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Diaľničné úseky a cesty I., II. a III. triedy na území SR sú všetky zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na území stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu do dvoch centimetrov.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na horských priechodoch Čertovica, Podspády a Huty je vrstva kašovitého snehu hrúbky jeden až dva centimetre.

Meteorológovia vydali niekoľko výstrah, hrozí aj povodeň z trvalého dažďa

Vo všetkých krajoch Slovenska hrozí dážď, výstraha 1. stupňa platí do 18:00. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa aj pred snehovými jazykmi a závejmi pre niektoré okresy Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja. Tá platí do utorka do 15:00.

Meteorológovia takisto varujú pred vetrom a vetrom na horách. Výstrahu 1. stupňa pred vetrom vydali pre Bratislavský, Trnavský, Nitriansky, Trenčiansky, Košický a Prešovský kraj do utorka do 8:00. V Prešovskom, ako aj v Banskobystrickom a Žilinskom, platí aj výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách do utorka do 11:00.

Slovenský hydrometeorologický ústav rovnako varuje pred povodňou z trvalého dažďa. Výstrahu 1. stupňa na dnes a miestami do utorka do 8:00 vydal pre okresy Prievidza, Banská Bystrica, Brezno, Rimavská Sobota, Veľký Krtiš, Revúca, Rožňava, Gelnica, Košice okolie – Bodva a Košice okolie – Hornád.

Policajti radia

Ku aktuálnemu nepriaznivému počasiu pridala na sociálnej sieti niekoľko odporúčaní pre motoristov aj Polície SR.

„Jazdite ostražito, aby sa každý vrátil domov k štedrovečernému stolu. Pred jazdou si nastavte kúrenie, dážď môže spôsobiť, že okná sa náhle začnú zahmlievať. Nezabúdajte, že počas dažďa môže byť brzdná dráha aj dvojnásobná.“

„Pred jazdou si skontrolujte, či stierače stierajú a všetky svetlá svietia. Počas dažďa nepoužívajte tempomat, znižuje ostražitosť a pri aquaplaningu zapríčiní zrýchlenie. Skontrolujte si pneumatiky, či sú dobre nahustené. Ak ste sa ocitli v šmyku, neskáčte na brzdu, brzdu len udržujte v stálom tlaku a vytočte riadenie v smere šmyku.“

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj