Bratislava 20. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)

Pražský vrchný súd priznal herečke Dagmar Havlovej štyri milióny korún odškodné od vydavateľstva Bauer Media za tvrdenie, že mala milenecký pomer v čase, keď jej umieral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Verdikt je právoplatný. Informuje denník Echo24

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke herečka Dagmar Havlová

Denník, tiež upozorňuje aj na fakt, že priznaná suma výrazne prevyšuje sumy, ktoré súdy zvyčajne priznávajú za porušenie práva na ochranu osobnosti. Podľa odvolacieho senátu bol totiž zásah do práva extrémny a intenzívny.

Havlová pôvodne požadovala za text v bulvárnom časopise Pestrý svet celkom päť miliónov. Túto sumu ale nedosiahla, pretože sa jej nepodarilo nijako preukázať, že by nepravdivé tvrdenie negatívne ovplyvnilo aj jej charitatívnu činnosť.

Vydavateľstvo Bauer Media sa podľa rozsudku musí herečke aj ospravedlniť.

Článok, pre ktorý sa herečka súdila, vyšiel v marci 2012 a bol nazvaný “Škandalózne zvesti o Dáši Havlovej. Šokujúce obvinenia – Tajné rande v kúpeľoch.” V článku sa písalo o tom, že Havlová dorazila 16. decembra 2011, teda len dva dni pred Havlovou smrťou, spoločne s milencom do hotela vo Františkových Lázních.

Túto správu označila za nepravdivú herečka aj jej údajný partner František Loukota, ktorého fotografiu s Havlovou časopis vtedy uverejnil. Podľa Loukotu bola snímka odfotografovaná s najväčšou pravdepodobnosťou v čase nakrúcania seriálu Sanitka, keď herečku sprevádzal na nákupy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj